Dlaczego w Herbals & SPA postawiliśmy na ekologiczne rozwiązania?

Klimat się zmienia – co do tego nie mamy wątpliwości. Wiemy również, że ekologia to nie moda czy chwilowy sposób życia, ale realne działania, które przyczyniają się do poprawy stanu środowiska wokół nas. To nie tylko działanie w ramach odpowiedzialności, którą się kierujemy – ekologia to realne oszczędności, zarówno czasu, jak i środków, które są stosowane do obsługi naszych gości. Zależy nam, aby w każdym aspekcie naszej działalności wprowadzać ekologiczne zamienniki lub promować takie zachowania, które pomagają uratować naszą planetę przed zalewem śmieci.
Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do ochrony klimatu, stąd postawiliśmy na małą rewolucję w przypadku naczyń w naszej restauracji oraz domkach:

 1. 1. całkowicie zrezygnowaliśmy z plastikowych kubków, sztućców i słomek,
 2. 2. w przypadku kawy wydawanej na wynos jest ona podawana w tekturowym kubku,
 3. 3. posiłki na wynos są pakowane w papierowe opakowania,
 4. 4. do grilla proponujemy jadalne naczynia otrębowe i drewniane sztućce,
 5. 5. drinki serwowane w naszym lokalu ozdabiamy owocami, zamiast np. plastikowymi parasolkami,
 6. 6. w domkach napijesz się wody ze szklanych butelek, które są zwrotne,
 7. 7. do śniadań nie dodajemy np. masła czy dżemów w małych plastikowych opakowaniach.
śniadanie w domku nad morzem, wakacje z wyżywieniem

Ekologiczne opakowania to nie wszystko

Spójrz, co oferujemy w menu naszej restauracji:
 • 1. ok. 30% potraw to dania wegetariańskie i wegańskie,
 • 2. stawiamy na regularne dostawy, aby ograniczyć ilość odpadów i resztek jedzenia,
 • 3. żywność kupujemy tylko u lokalnych dostawców, którzy stawiają na ekologiczne uprawy. Ogranicza to konieczność dalekiego transportu, obniża zużycie paliwa czy energii,
 • 4. posiadamy ogródek, w którym uprawiamy własne zioła, dzięki czemu nasze potrawy są jeszcze bardziej świeże i aromatyczne.

Ekologiczne podejście a czystość

W naszych miejscach noclegowych i restauracji dbamy o czystość, ale jednocześnie nie unikamy kwestii środowiskowych, dlatego stosujemy środki przemysłowe. Ich zaletą jest fakt, że są dostarczane w bardzo pojemnych opakowaniach, z których przelewamy do mniejszych pojemników wielokrotnego użytku. W ten sposób nie generujemy kolejnych odpadów, a nasz ośrodek jest zawsze czysty.

ekologiczne rozwiązania w herbals & spa
wakacje nad morzem, atrakcje nad wodą

I Ty możesz dbać o środowisko

Wakacje to czas na aktywność fizyczną, dlatego zachęcamy również naszych klientów, aby korzystali np. z dostępnych na terenie rowerów i wybierali się nimi na wycieczki po urokliwym Mielnie i równie pięknej okolicy. Ponadto do dyspozycji naszych gości są boiska, z których mogą korzystać bezpłatnie, a także plac zabaw i park linowy dla dzieci. To zdecydowanie zdrowsze alternatywy od np. wycieczek samochodowych czy spędzania wolnego czasu przed ekranem telewizora czy smartfona.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w hotelu

Morze, świeże powietrze, wiatr i… ładowarka elektryczna! Hotel przyszłości to miejsce przyjazne naszym gościom, ich wygodzie oraz środowisku.

Ładowarka elektryczna w hotelu – Herbals Glamping

Jeżeli są z nami zwolennicy elektromobilności, to mamy wspaniałą wiadomość. Dla wszystkich odwiedzających nasze obiekty udostępniliśmy ładowarkę elektryczną w hotelu! Sieć naszych domków wypoczynkowych dysponuje teraz nowoczesną ładowarką, która zasili każdy elektryczny samochód. Ekologiczny i zrównoważony tryb życia jest dla nas bardzo istotny, dlatego do troski o środowisko i naturę zachęcamy także naszych gości. Miejsce z ładowarką elektryczną jest wliczone w cenę pobytu!

Elektryczna Polska

Na terenie Unii Europejskiej, jak i na całym świecie rozpoczęła się już elektromobilna rewolucja. Od elektrycznych hulajnóg, przez e-rowery i motorowery, po elektryczne taksówki i samochody. Chcemy, aby w Polsce każdy mógł poczuć zew tej zielonej przemiany! Po naszym kraju porusza się już blisko 10 000 samochodów elektrycznych oraz drugie tyle pojazdów hybrydowych – a będzie ich coraz więcej. Obserwując dynamiczny rozwój proekologicznej infrastruktury, także zdecydowaliśmy się na zaoferowanie naszym klientom ładowarki elektrycznej w hotelu.

Pod koniec zeszłego roku 2020, w Polsce było zarejestrowanych ponad 17 200 elektryków, a prognozy ekspertów branży motoryzacyjnej są obiecujące. Pod koniec 2020 roku PSPA przygotowało raport, w którym przedstawiono ilość stacji ładowania w naszym kraju. Początkiem grudnia mieliśmy ponad 900 stacji AC i ponad 430 stacji ładowania DC. Wkraczamy razem z Wami w erę elektromobilności, a nasza ładowarka elektryczna w hotelu jest tego dowodem.

Ekologia jest dla nas ważna!

Każde podejmowane przez nas działanie jest dedykowane naszym gościom, ale i środowisku oraz planecie. Zeroemisyjne samochody elektryczne wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy do naszych namiotów glampingowych w Mielnie, usytuowanych blisko morza. Lokalny klimat zachwyci Twoją rodzinę i sprawi, że każdy wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem!

GOŚCIE DOCENIAJĄ NAS ZA PROFESJONALIZM
I EKOLOGICZNE PODEJŚCIE

booking

8,9 / 10

średnia z 111 opinii

tripadvisor

5 / 5

średnia z 82 opinii

ikona facebooka

5 / 5

średnia z 134 opinii

google

4,7 / 5

średnia z 66 opinii