Plaża w Mielnie – najczystsza w Polsce

Plaża w Mielnie – jedna z najczystszych w Polsce

Piaszczyste (a przede wszystkim – czyste) plaże to jedna z głównych atrakcji polskiego wybrzeża. Niewielu bowiem wie, że nadmorskie okolice Bałtyku należą do jednych z najczystszych, a jednocześnie najbardziej okazałych w Europie. Paradoksalnie (biorąc pod uwagę zainteresowanie i popularność) jedno z najbardziej dziewiczych nadbrzeży znajduje się w… Mielnie, polskim Las Vegas. Dokładnie tam!

Mielno – wakacyjna stolica Polski

Dlaczego kwestia ta wydawać może się nieco… problematyczna? Głównym powodem jest postrzeganie samego Mielna jako stolicy polskich imprez (nie tylko tych wakacyjnych), a także – ze względu na jedyną w swoim rodzaju infrastrukturę turystyczną – jako miejsca przyciągającego tłumy podróżujących. Czy takie połączenie może więc sprawić, że warunki plażowania nie pozostawią wiele do życzenia? Jak najbardziej. Mieleńskie przymorze jest bowiem nie tylko zaskakująco czyste, ale i bezpieczne, między innymi dzięki wyznaczonym (a także strzeżonym, rzecz jasna w sezonie) miejscom kąpieli.

Warto przy okazji wspomnieć, że plaża w Mielnie – dziś uznawana za nowoczesną, między innymi ze względu na radiofonizację – jest miejscem z historią, podobnie jak i jej okolice. Kariera mieleńskiego kurortu rozpoczęła się bowiem w XIX wieku, kiedy to zabudowania, opisywane dziś jako centrum miasta, znane były pod niemiecką nazwą Groß Möllen. Już w końcu wspomnianego stulecia ilość zjeżdżających turystów – odpoczywających na plażach z wydzielonymi ówcześnie, damskimi oraz męskimi, strefami – przewyższała liczbę stałych mieszkańców osady (lub wsi – nazwa ta zmienia się bowiem w zależności od źródeł przekazów).

Plaża w Mielnie – najczystsza w Polsce

Wracając jednak do kwestii samego nadbrzeża, w tym także – jego czystości, nie sposób nie przytoczyć szczegółów, które – po złożeniu w funkcjonującą całość – sprawiają, że opcja ta przyciąga amatorów plażowania z całego kraju (i nie tylko). Czym bowiem byłaby plaża bez zabudowań i atrakcji jej towarzyszących? Tych zaś, na mieleńskim wybrzeżu, zliczyć nie sposób – zaczynając od restauracji (w tym wielu popularnych smażalni ryb), a także barów (najpopularniejszych, jak łatwo się domyślić, w trakcie wakacyjnych nocy), aż po wszelkiego rodzaju stoiska i punkty handlowe. Zainteresowani mogą skorzystać również z wypożyczalni sprzętu wodnego, boiska, umożliwiającego grę w siatkówkę oraz szeregu innych rozrywek, odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Sama plaża jest zaś w głównej mierze drobnoziarnista, co korzystnie wpływa między innymi na jej jakość. Miejscami jednak znaleźć można i kamieniste fragmenty, nadające krajobrazowi niepowtarzalnego charakteru. Długość całości to około 2,5 kilometra, szerokość z kolei waha się od 25 do nawet 45 metrów (co, szczególnie w chwili obserwowania zdjęć mieleńskiego przymorza w okresie wakacyjnym, najlepiej pokazuje, jak popularne jest to miejsce). Pozytywny wpływ na bezpieczeństwo wypoczywających ma między innymi brak ostrych zejść do wody, rozprawiając o komforcie odpoczynku warto zaś wspomnieć aż o siedmiu wejściach na samą plażę. Charakterystyczne dla morskiego brzegu Mielna są także falochrony, na których często przesiadują mewy i rybitwy, będące nieodłącznym elementem bałtyckiego krajobrazu.

Herbals Glamping – noclegi przy plaży w Mielnie

Ulokowanie Mielna między dwoma wodami (prócz Bałtyku jest to bowiem także przybrzeżne jezioro Jamno), szereg atrakcji i rozrywek, a przy tym zaskakująco czyste i bezpieczna plaże – wszystko to sprawia, że swoje miejsce odnajdą tu nawet najbardziej wymagający turyści. Szczególnie polecanym miejscem na wypoczynek jest Herbals Glamping, oferujący nocleg w namiotach glampingowych! Namioty posiadają wszystko, czego trzeba do odpoczynku – łazienkę, kuchnię, miejsca do relaksu, a nawet jacuzzi! Nie brzmi jak wyposażenie standardowego namiotu, prawda? Wejdź na stronę Herbals Glamping i dowiedz się więcej o ofercie wypoczynku w namiotach na drzewach lub na plaży z widokiem na jezioro Jamno!