gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem?

Gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem?

Wybór kierunku wakacyjnego wyjazdu z pociechą to nie lada wyzwanie. Czym kierować się, aby dziecko nie nudziło się, a urlop był odpoczynkiem dla całej rodziny i udało się z niego w pełni skorzystać? Czy wyjazd nad morze rzeczywiście jest idealnym rozwiązaniem? Sprawdzamy to krok po kroku.

Zdrowie przez zabawę

Morze i plaża to atrakcje same w sobie oraz nowość dla dziecka przyzwyczajonego do życia w miejskim zgiełku. Zabawa z piaskiem rozwija zmysły, uczy kreatywności i cierpliwości. To także okazja do nawiązywania nowych relacji z rówieśnikami. Do tego dochodzą niezapomniane przeżycia, jak podróż statkiem po Bałtyku, wizyta w porcie rybackim, czy zwiedzanie latarni morskiej.

Ponadto pobyt z dzieckiem nad morzem to samo zdrowie. Oddychamy powietrzem, które zawiera sporą dawkę m.in. jodu i sodu, ma wysoką wilgotność oraz jest pozbawione smogu. Przebywanie nad morzem wzmacnia również odporność dziecka. Mimo zmiennej pogody i niższej temperatury wody najmłodsi chętnie korzystają z kąpieli i przebywania na plaży, przez co hartują swoje organizmy.

Rodzinny urlop nad morzem. Jak zaplanować?

Znalezienie idealnego noclegu w nadmorskich miejscowościach nie należy do łatwych głównie z powodu mnogości ofert. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, czego potrzebują członkowie naszej rodziny. Jednym z najważniejszych kryteriów jest bliskość plaży i morza. Dziecko, które ma w perspektywie 30-minutowy spacer, może być zniechęcone. Kolejna kwestia to atrakcje nad samym Bałtykiem. Jeżeli planujemy spędzić na plaży cały dzień, musimy zaplanować ten czas tak, aby dziecko nie narzekało na nudę oraz pomimo ochrony w postaci chustki, czy czapki, nie doznało udaru słonecznego. Polecamy spacer po promenadzie, deptaku, w lesie, czy zabawę na placu zabaw lub w parku linowym.

Równie ważny jest wybór miejsca noclegowego. Musimy pamiętać o tym, że plaża i morze to nie wszystko. Może się okazać, że podczas naszego wyjazdu pogoda będzie niesprzyjająca lub dzieci stracą ochotę na codzienną zabawę na plaży. Przeanalizujmy dokładnie ofertę danego obiektu. Basen, plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę to absolutne minimum. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, bo w przypadku wyjazdu z maluszkiem może okazać się, że czegoś zapomnimy (np. termometru, nocnika). Rozmowa telefoniczna z recepcją lub kontakt e-mailowy pomogą w rozwianiu wszystkich wątpliwości.

wczasy z dzieckiem nad morzem

Wakacje z dzieckiem na… drzewach

Choć brzmi to nieco abstrakcyjnie, kryje się za tym idealna propozycja wakacji dla rodzin z dziećmi. Dlaczego? Nasze domki Herbals Glamping znajdują się nad jeziorem Jamno w Mielnie, czyli ok. 300 metrów od morza. Natura to nasza codzienność, bo ośrodek usytuowany jest w otoczeniu drzew. Dlatego nawet przy najbardziej żywiołowych pociechach, wszechobecna zieleń pozwoli na pełen relaks. Na terenie Herbals Glamping dla naszych małych gości przygotowaliśmy m.in. basen, mini park linowy, plac zabaw oraz rowery do wypożyczenia. Mamy również kompleks boisk, bilard i stół do gry w piłkarzyki, a także suchy basen z piłeczkami. Rodzice najmłodszych dzieci zupełnie nie muszą martwić się o komfort wypoczynku, bo w recepcji obiektu dostępne są m.in. elektroniczne nianie, przewijaki, wanienki, krzesełka do karmienia, nocniki i nakładki na deskę oraz apteczki.

Poza tym samo Mielno to prawdziwy raj dla dzieci. Do najbardziej uwielbianych przez najmłodszych atrakcji należą: Park Linowy Tukan, Piernikowy Dom Do Góry Nogami, Leśna Pętla Przygód i Tajemnic (prowadząca przez wydmy nadmorskiego lasu), ścieżka edukacyjna nad jeziorem Jamno oraz grodzisko słowiańskie. Natomiast na tych, którzy chcą poznać codzienną pracę rybaków, czekają przystań rybacka w Unieściu i w Dąbkach. To wszystko brzmi jak idealny plan na wakacje z dziećmi!