Co zabrać ze sobą na plażę?

Wakacje nad wodą bez wizyty na plaży nie istnieją! Aby jednak dobrze się bawić podczas urlopu na plaży, warto najpierw się do tego przygotować. Co powinno znajdować się w niezbędniku plażowicza? O czym nie powinniście zapomnieć pod żadnym pozorem? 

Olejek do opalania

Słońce, choć daje nam mnóstwo radości podczas urlopu, może nam również zaszkodzić. W przypadku promieniowania UV i możliwych poparzeń słonecznych zdecydowanie lepiej zapobiegać niż później cierpieć z ich powodu. Dobór odpowiedniego olejek lub kremu do opalania to konieczność, aby czuć się swobodnie podczas wakacyjnego plażowania. Koniecznie musicie go stosować w przypadku dzieci. A jak dobrać olejek do opalania do typu skóry, przeczytacie w tym artykule. 

Okulary przeciwsłoneczne

Przebywanie wiele godzin na słońcu jest wymagające nie tylko dla naszej skóry, ale również dla oczu. Pozornie nam się wydaje, że nie ma to znaczenia, jednak warto na plażę zabrać okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Dzięki nim nie tylko będziemy lepiej widzieć w pełnym słońcu, ale i nasze oczy nie będą się tak szybko męczyć, co może skutkować ogólnym gorszym samopoczuciem po zejściu znad morza. Najlepiej zainwestować w dobre okulary, które blokują szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. 

Plażowa torba termiczna

Jeśli zabierasz ze sobą jedzenie, to musisz je przechowywać w odpowiedniej temperaturze – inaczej może się szybko zepsuć lub zeschnąć. Plażowa torba termiczna dzięki wkładom z lodu potrafi utrzymać niską temperaturę przez wiele godzin, dzięki czemu możecie w niej przechowywać owoce, napoje i inne przysmaki. To świetny pomysł szczególnie wtedy, gdy stawiasz na własne posiłki zamiast np. fast foodów dostępnych w małej gastronomii tuż nad brzegiem morza. 

Ręcznik, koc lub mata

Piasek na plaży jest niezwykle gorący, często też niestety “wzbogacony’ o kamienie czy inne drobiazgi. Zazwyczaj bierzemy więc koc, ale ciekawym rozwiązaniem jest również mata, która izoluje od gorącego podłoża. To dobre rozwiązanie, gdy na plażę idziesz w pojedynkę. W przypadku dużej rodziny lepszym rozwiązaniem będzie duży koc. A co z parawanami? Naszym zdaniem, choć praktyczne i dające minimum prywatności, parawany nieszczególnie zdobią plaże nad Bałtykiem. Ich montaż pozostawiamy więc sumieniu turystów. Gdy mówimy jednak o ręczniku do wycierania się, to zdecydowanie polecamy cienkie, plażowe modele. Nie tylko bardzo skuteczne ściągają wodę, ale są również lekkie i szybko schną. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż typowy bawełniany ręcznik, który używamy do kąpieli. 

Zabawki dla dzieci i opaski na wszelki wypadek

Jeśli na plażę idę z nami dzieci, nie możemy zapomnieć o zabawkach, które umilą im czas. O standardowych akcesoriach, takich jak łopatka czy wiaderko, chyba nie musimy wspominać. Co jeszcze warto zabrać? Świetnym pomysłem są wszelkie pontony i inne zabawki, które pływają i utrzymują dziecko na wodzie. Co poza tym? Plaże nadbałtyckie bywają zatłoczone, w związku z czym dość łatwo stracić orientację. Gdy są z nami dzieci, czasem wystarczy dosłownie chwila, aby tracić je z oczu. Co wtedy robić? Najlepiej zapobiegać takim sytuacjom i w razie konieczności – przygotować się na nie. Dobrym sposobem jest założenie maluchowi specjalnej opaski z numerem telefonu do rodzica – wówczas mamy pewność, że w razie czego ktoś do nas zadzwoni z informacją, gdzie jest nasza zguba.