Jak dojechać do Mielna na wakacje?

Jak dojechać do Mielna na wakacje?

Stało się! Decyzja wyjazdowa została podjęta i zaplanowaliście wakacje w Mielnie. To bardzo dobry wybór – czeka tu na Was całe morze atrakcji, takich jak oceanarium, Piernikowy Dom do Góry Nogami, rejsy wycieczkowe po Jeziorze Jamno oraz przechadzki brzegiem morza, a także nasze domki na drzewach Herbals Glamping . Jak dojechać do Mielna pociągiem oraz samochodem, a także jak dotrzeć do tego uroczego nadmorskiego miasteczka z pobliskiego Koszalina? Pozwólcie, że zostaniemy dziś Waszymi przewodnikami!

Jak dojechać do Mielna pociągiem?

Podróż koleją do Mielna jest niemożliwa, ponieważ nie ma takiego połączenia z głębi kraju. Jedynym wyjściem jest trasa do Koszalina, a stamtąd udanie się do Mielna autobusem, pociągiem wakacyjnym, który dosłownie po kwadransie jest już na miejscu lub najbardziej komfortowo – taryfą. Podróż pociągiem trwa około 9-10 godzin, więc musicie być przygotowani na dość długi czas w pozycji siedzącej, co może być nieco monotonne dla dzieci.

Dlatego warto na te godziny zapewnić im jakieś kreatywne zajęcie, aby się nie nudziły np. w postaci ciekawych i kolorowych planszówek. Jeśli chodzi o te najbardziej podręczne, które z powodzeniem sprawdzą się na wyjeździe – rekomendujemy “Dooble”, “Kotostrofę”, “Dzieci kontra rodzice” czy popularne Karty Piotrusia najlepiej w wersji ulubionej bajki. Taka rozrywka sprawi, że podróż do Mielna pociągiem minie szybko i przyjemnie, i oczywiście będzie wstępem do kolejnych atrakcji już po dotarciu na miejsce!

Odpowiadając na kluczowe pytanie, czyli jak dojechać do Mielna pociągiem, już wiecie, że bezpośredniego połączenia nie ma, a jedynie to z przesiadką w Koszalinie. Jednak tym, którzy chcą skorzystać z bardziej komfortowych warunków podróży koleją – podpowiadamy, że cały rok kursuje pociąg Pendolino do Koszalina m.in. z Krakowa (około 7 godzin), z Katowic (około 7,5 godziny), z Wrocławia (około 5 godzin) oraz z Warszawy (około 7 godzin). Tutaj już gry planszowe nie będą potrzebne, bo ani się nie obejrzycie, a już będziecie w Mielnie!

Jak dojechać do Mielna pociągiem

Jak dojechać do Mielna samochodem?

Dojazd samochodem jest najszybszym rozwiązaniem, a jednocześnie najwygodniejszym. Warto jednak pamiętać o regularnych postojach, po to, aby chociażby przekąsić coś smacznego i rozprostować nogi. Co więcej, gdy dopisuje Wam pogoda w dniu podróży, skręćcie w przydrożny leśny zaułek i przespacerujcie się kawałek. Spędzając długie godziny w samochodzie, przypływ świeżego powietrza zadziała zbawiennie.

Odpowiadając na Wasze pytanie, jak dojechać do Mielna samochdem – przeanalizujmy dojazd z trzech większych miast:

Katowice – wyjeżdząjąc z serca Śląska, trzeba liczyć mniej więcej 6-7 godzin, więc jest to dość przystępna godzinowo trasa. Najszybszy to wariant przez A4 i S3 – droga ma długość około 720 km i też tą trasą Was dziś poprowadzimy. Dokładnie przejazd wynosi nieco ponad 6 godzin, a główne miejscowości, przez które przejeżdżacie to Katowice – Gliwice – Krapkowice – Wrocław – Kąty Wrocławskie – Nowa Sól – Zielona Góra – Gorzów Wielkopolski – Goleniów. Innymi trasami, którymi dotrzecie na miejsce są: S3 (najdłuższa) oraz S5 i DK11.

Kraków – najszybszy wariant z “Miasta Królów Polski” do Mielna prowadzi przez A4 i S3 – droga ma długość 799 km i przejazd zajmie nam zazwyczaj około 7,5 godziny. Mijacie wówczas takie miejscowości jak: Katowice – Zabrze – Gliwice – Krapkowice – Gorzów Wielkopolski – Goleniów. Alternatywnymi trasami są A4 i A1.

Warszawa – ze stolicy najszybciej dojedziecie przez A1, ale każda z 3 tras, którymi chcemy Was poprowadzić trwa nieco ponad 6 godzin. Najkrótszy wariant liczący 528 km zajmie tylko 6 godzin i kilka minut i poprowadzi Was przez następujące miasta: Warszawa – Pruszków – Łowicz – Włocławek – Lubicz Dolny – Koszalin. Oprócz tego możliwa jest opcja podróży przez DK10 oraz S7.

Pamiętajcie jednak, że korki, prace drogowe i postoje mogą nieco pokrzyżować Wam plany szybkiego dojazdu do Mielna samochodem, dlatego warto śledzić informacje na temat natężenia ruchu w aplikacjach dla kierowców, w tym np. Google Maps.

Jak dojechać do Mielna samochodem?

Dotarliśmy do mety – jesteśmy w Mielnie w domkach na drzewach Herbals Glamping!

Wybranym środkiem transportu wreszcie dobiliśmy do brzegu… Jeziora Jamno, które znajduje się właśnie tutaj. Mielno to niewielka nadmorska miejscowość leżąca się w województwie zachodniopomorskim, nieopodal Koszalina. Jest wyjątkowo przyjazna rodzicom podróżującym z dziećmi – ciągną się tu malownicze alejki, które “polecają” się na odjazdowe wycieczki rowerowe m.in. bajeczną Aleją Lipową.

Inną atrakcją, gdzie dzieci mogą czuć się jak ryby w wodzie… Morza Bałtyckiego jest Leśna Pętla Przygód i Tajemnic stworzona wprost dla rodzin spragnionych niesamowitych przeżyć, niczym Indiana Jones. Ścieżka prowadzi przez wydmy i tereny militarne, ukazując turystom w edukacyjny sposób ważne miejsca dla Mielna. Przygotujcie się na długi, acz pełen rodzinnej energii dzień, bo trasa biegnie również przez Mielenko i Chłopy!

A co ciekawego znajdziecie u nas – w domkach na drzewach Herbals Glamping? Spokój, ale i szaleństwo!

  • – Relaksującego odpoczynku dostarczy Wam już sam pobyt tak blisko wody, której szum wieczorem uśpi Was do snu, a rankiem będzie towarzyszem przepysznego śniadania dostarczonego wprost pod same drzwi domku.
  • – Rodzinne szaleństwo z kolei uwolni się w parku linowym, na placu zabaw, podczas “rejsów” rowerkami wodnymi, rozgrywek bilarda czy piłkarzyków, na basenie czy w kąciku dla dzieci.

Wiecie już jak dojechać do Mielna (czyt. do domków na drzewach Herbals Glamping :)) pociągiem czy samochodem, czekamy więc na Was z niecierpliwością i już machamy do Was na przywitanie!

Bilard dostępny dla gości hotelowych