Co skrywa plaża w Mielnie?

Gdy już dotrzecie do tego niewielkiego, ale i uroczego miasteczka nad Jeziorem Jamno zwanego Mielnem, zapewne pierwsze kroki zaprowadzą Was na plażę, by przywitać się z morzem. Plaża w Mielnie jest prawdziwym skarbem miasta – piaszczysta, szeroka i dobrze utrzymana zachęca do rodzinnych przechadzek i wylegiwania się w słońcu. Co jeszcze skrywa malownicze 25 km plaży w Mielnie?

Promenada z restauracjami, barami i kawiarniami, czyli strefa pt. “Turysto, przekąś coś!”

Rozciąga się wzdłuż plaży pomiędzy Mielnem i Unieściem (3 km), a na niej zlokalizowane są liczne kafejki i restauracje, które mogą być idealnym przystankiem podczas długiego spaceru. Podejrzewamy, że zabawicie tu na dłużej, bo oprócz tradycyjnej nadmorskiej kuchni z rybami w roli głównej skuszą Was kolorowe desery lodowe, pyszne wypieki, przesłodkie gofry z polewami czy owocami i wiele innych “smakowitych kąsków”.

Po wrażeniach smakowych czekają na Was wrażenia wzrokowe – oprócz nieustannego podziwiania morskiej scenerii, krótki maraton po budkach z pamiątkami – bo te także znajdziecie na deptaku.

Z promenady zejdziecie bezpośrednio na piasek – bezpieczny zjazd został przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z dziećmi w wózkach. Stąd staniecie już na plaży “oko w oko” z szumiącym morzem. Jeśli dobrze się wsłuchacie, może usłyszcie morskie opowieści?

Strzeżone kąpieliska

W okresie letnim na plaży w Mielnie wyznaczane są strzeżone kąpieliska i właśnie takie miejsca należy wybierać ze względu na swoje bezpieczeństwo podczas relaksu w wodzie. Ratownicy codziennie, przez całe wakacje obserwują fragment plaży przy zejściu od ul. Kościuszki. Z kolei w Unieściciu (dzielnicy Mielna) patrolują, kąpielisko przy ul. Morskiej.

Przed każdym plażowaniem zerkajcie też na kolor flagi, który wywieszają ratownicy i zwracacie uwagę na zalecenia. Nie ryzykujcie wejścia do (na pierwszy rzut oka), spokojnego morza, gdy powiewa czerwona flaga. Woda jest nieprzewidywalna – może być uciszona na chwilę, ale wraz z nieoczekiwanym prądem będzie zmuszona zmienić swoje plany i “zaszaleć” – a to dla nierozsądnych plażowiczów nie zakończy się bezpiecznie.

Malownicze widoki

Oprócz niesamowitych wschodów i zachodów słońca podziwianych z plaży w Mielnie, o których można by rozpisywać się godzinami, ciekawym zjawiskiem są klifowe, urwiste odcinki brzegu. Występują one zwłaszcza w miasteczkach leżących tuż obok Mielna (np. Sarbinowo). Zgromadził się tu jedyny w Europie, drobnoziarnisty kwarcowy piasek, a kamieniste plaże w Mielnie występują tylko na niewielkich odcinkach.

Muszelki, bursztyny i inne “umilacze” plażowania

Są pewne wskazówki dla tropicieli bursztynów, które mogą okazać się przydatne, a mianowicie: sporo cierpliwości i baczne obserwowanie zachowania morza. Dlaczego takie? To proste, “polowanie” na jantary najlepiej zorganizować po sztormie – w przeciwieństwie do muszelek, które skrywa morze o każdej porze dnia, ale najwięcej po odpływie. Kolekcję muszelek, które uda Wam się zebrać, wykorzystajcie do zrobienia własnoręcznej pamiątki z wakacji – ramki z rodzinnym zdjęciem.

Po wielkich poszukiwaniach warto skorzystać z innych, równie emocjonujących atrakcji, a zwłaszcza boiska do siatkówki, które poleca się na zacięte mecze, wypożyczalni leżaków, które zwiększą komfort wypoczynku nad morzem oraz wypożyczalni sprzętu wodnego i zajęć w szkółkach. Dla rodzin z dziećmi rozstawiane są dodatkowo kolorowe dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, więc nie ma mowy o tym, żeby najmłodsi nudzili się na plaży w Mielnie.

Plaża w Mielnie – zejścia

Wybierając się na plażę w Mielnie, macie do wyboru kilka zejść. Jeśli chcecie jak najszybciej rozpocząć kąpiele słoneczne, wybierzecie zapewne te znajdujące się jak najbliżej Waszej bazy noclegowej. Zawsze jednak możecie wybrać się na spacer brzegiem morza i na drogę powrotną wybrać inne zejście.
Zejścia na plażę w Mielnie znajdują się od następujących ulic:

 • – Morska,
 • – Pogodna,
 • – Słoneczna,
 • – Orła Białego,
 • – Piastów,
 • – 1-go Maja.

A niedaleko plaży w Mielnie…domki w drzewach Herbals Glamping!

Jesteśmy tuż przy otwartym morzu i nieopodal jeziora Jamno, które również graniczy z Mielnem – a jest to nie byle jaki zbiornik wodny, bo dziewiąte co do wielkości jezioro na mapie Polski!

Z domków na drzewach Herbals Glamping jest rzut kamieniem do plaży w Mielnie, a dokładnie 200 m do zejścia bez schodków przy ul. Słonecznej – idealne rozwiązanie dla rodzin z wózkami. Rozciągająca się tutaj plaża nie należy do głównej, także “gości” zdecydowanie mniej turystów niż ta w samym centrum. Żeby jednak umilić i urozmaicić sobie czas spędzony na plaży (nad morzem lub nad Jeziorem) warto leżakowanie na plaży połączyć z aktywnościami wodnymi, do których potrzebny sprzęt wypożyczamy.

a) Bezpłatny:

 • – kajaki,
 • – rowerki wodne,
 • – deska SUP,
 • – sauna na wodzie,
 • – pontony z silnikiem.

 • b) Dodatkowo płatny:
 • – łodzie motorowe,
 • – skutery wodne,
 • – przejażdżka na bananie.
Możliwość wypożyczenia skutera wodnego w naszym obiekcie

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nasze słowa zachwytu nie oddadzą pełnego uroku plaży w Mielnie, dlatego zostawiamy Wam jej podgląd TUTAJ!