Szczypie w oczy, szczypie w uszy – czyli co robić nad morzem zimą?

Wyobraźcie sobie, że spacerujecie brzegiem morza, a z nieba spadają drobne płatki śniegu. Cisza przeplata się z rytmicznym szumem wody, która raz po raz uderza o zamarzniętą taflę. Oddychacie głęboko, czystym powietrzem ze sporą dawką jodu. W pewnym momencie zatrzymujecie się, zachwycając białym światem. Plaża też nie przypomina już tej, którą znacie z wakacyjnych pocztówek – piasek przykryła śnieżna pierzynka. Gdzie doświadczycie tak bajkowej scenerii? W Mielnie, planując zimowy wyjazd do Herblas Glamping. Jednak na spacerach nadmorskie atrakcje się nie kończą…

Co robić nad morzem zimą? Fotografować

Lekko zamarznięte morze, bryłki lodu i śnieg leżący na plaży, skrzący się delikatnie w słońcu – aż grzechem byłoby nie uwiecznić tych niesamowitych widoków na kilku fotografiach! Można by wręcz pomyśleć, że nadmorską przestrzenią na czas zimy zawładnęła Królowa Śniegu, która pomalowała wszystko na biało, a teraz chowa się w głębinach morza i zachwyca się swoim dziełem…

Warto więc korzystać z tych dobrodziejstw i fotografować morze w zimowej odsłonie – zwłaszcza fale, które “rźeźbią” z lodu rozmaite formy, łączące ze sobą ogromne sople. Skierujcie też aparat w stronę nieba – o tej porze roku, swoją barwą, próbuje dorównać morzu – to również może wyglądać efektownie na zdjęciu.

morze zimą

Morsować

Zamiast spacerów i fotografowania, spróbujcie lodowatych kąpieli i tej zimy zostańcie prawdziwymi morsami. Ta nietypowa aktywność zahartuje Wasz organizm, a zimno rozgrzeje Wasze serca, bo natychmiast pokochacie taką formę spędzania czasu nad morzem zimą.

Wchodzenie na krótką chwilę do lodowatej wody pozytywnie wpływa na kondycję zdrowotną, ale pod warunkiem, że będziecie robić to rozważnie i zadbacie o porządną rozgrzewkę. Kto jest chętny na lodowatą przygodę? My ją gorąco polecamy wszystkim odważnym rodzinom!

Morsowanie - zalety

Skosztować ryb prosto z kutra

Co robić nad morzem zimą? Wybierając się do Mielna, warto zorganizować sobie wycieczkę do Unieścia, w którym znajduje się port rybacki. Tam możecie skosztować świeżo złowionych ryb prosto z kutra, takich jak: łosoś, śledź czy dorsz. Jeśli jednak w Waszej rodzinie jest zapalony wędkarz, może on wypłynąć kutrem, by samemu złowić jakiś okaz.

Pamiętajcie, że w zimowe miesiące warto szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wędkowania (i nie tylko). Koniecznie zaopatrzcie się w ocieplaną odzież, chroniąca przed śniegiem, wiatrem czy deszczem i dobrze dopasowane buty (na stabilnej i antypoślizgowej podeszwie).

A gdy już zasmakujecie bałtyckich ryb, rozsiądzcie się wygodnie w nadmorskich restauracjach, bo właśnie tutaj w okresie zimowym będziecie mogli uraczyć się grzanym winem, gorącą czekoladą czy aromatyczną herbatą.

łowienie ryb

Zimowe szaleństwo w domkach na drzewach Herbals Glamping

Wiemy, że morze zimą skrywa mnóstwo piękna, bo domki na drzewach Herbals Glamping znajdują się bardzo blisko tych niesamowitych widoków, a także Jeziora Jamno. Zimowy pobyt w naszym hotelu to czas spędzony nie tylko na podziwaniu malowniczych krajobrazów, ale i doświadczaniu zimowego szaleństwa, w ramach którego możecie ulepić bałwana na plaży czy urządzić śnieżną bitwę z całą rodziną

Po tak intensywnym dniu już nie będziecie musieli się zastanawiać – co robić nad morzem zimą? Zmęczeni, a zarazem podekscytowani wrażeniami, zaszyjecie się w przytulnym domku na drzewie i nacieszycie się sobą, grając w planszówki czy ogrzewając się w pływającej saunie lub wannie z hydromasażem. Możecie też odwiedzić naszą restaurację z kominkiem i zamówić jakiś smakołyk. Odrobina szaleństwa w połączeniu z chwilami oddechu – czy właśnie nie tego zimą najbardziej Wam potrzeba?