co robić w mielnie gdy pada deszcz

Co robić w Mielnie, gdy pada deszcz?

Zaplanowaliście wakacyjny wyjazd do Mielna, do domków na drzewach Herbals Glamping z nastawieniem na błogi wypoczynek w blasku nadmorskiego słońca, jednak pogoda postanowiła spłatać Wam figla i zamiast tego, obserwujecie “płaczące niebo”. W tym przypadku mamy dla Was dwie wiadomości: dobrą i jeszcze lepszą. Dobra jest taka, że po deszczu, zawsze wychodzi słońce, albo przynajmniej przestaje padać – i zapewne tak też będzie tym razem. Ta jeszcze lepsza zakłada, że mimo niepogody szykuje się wspaniały czas dla całej rodziny i nic nie jest w stanie popsuć Wam upragnionej zabawy – a udowodnimy to naszymi propozycjami! Gdzie “przeczekać” deszczowy dzień nad morzem?

W Oceanarium

Czas zobaczyć krewnych bohaterów bajki “Gdzie jest Nemo” na własne oczy i w tym celu odwiedzić tutejsze Oceanarium z całą rodziną. Przypłyną do Was m.in. drapieżne piranie, łagodne delfiny, płaszczki, mureny i inni, mniej popularni mieszkańcy. Jeśli więc Wasze dziecko jest zafascynowane morskimi stworzeniami lub też rybki są częścią Waszej rodziny – wspólne oglądanie znacznie większych gatunków, niż te pływające w akwarium będzie dla niego nowym, ciekawym doświadczeniem.

Jaki kolor ma ta duża ryba, która właśnie do nas przypływa? Chyba zmierzają do nas dwa delfinki, który pierwszy przy nas będzie? Wycieczka do Oceanarum połączona z rozmaitymi pytaniami angażującymi młodego turystę będzie dla niego jeszcze bardziej ekscytująca i rozwijająca wyobraźnię!

Tak więc, co robić w Mielnie, gdy pada deszcz? “Dać nura” do pobliskiego Oceanarium i podziwiać tęczowe okazy!

wycieczka do oceanarium

“W murach” latarni morskiej

Wysoka na ponad 50 metrów latarnia morska stoi samotnie w Gąskach i z pewnością “ucieszy” się z Waszego towarzystwa. Co może zaoferować ta zabytkowa budowla? Trening, bo trzeba pokonać około 190 schodków, aby dostać się na najwyższy punkt widokowy. Jednak ten trud zostanie Wam wynagrodzony zapierającymi dech w piersiach widokami wzburzonego przy deszczowej aurze, morza. To wręcz idealna przestrzeń do sfotografowania tego malowniczego krajobrazu rozciągającego się także na okoliczne miasteczka.

Jak dotrzeć do latarni morskiej z Mielna? Jeśli rozpadało się na dobre, to najlepszym wyjściem będzie dojazd samochodem. W przypadku delikatnej mżawki – możecie wybrać się na przejażdżkę rowerową. Naszym gościom hotelowym udostępniamy rowery i tandemy, również te posiadające krzesełko dla najmłodszych.

Zastanawiacie się, co robić w Mielnie, gdy pada deszcz i jest pochmurno? Wsiądźcie do samochodu lub na rower i obierzcie kierunek: Latarnia Morska w Gąskach, która będzie Waszym tymczasowym schronieniem przed deszczem.

latarnia morska

Na pokładzie wodnego tramwaju

Tramwaj wodny odpływa z przystani nad Jeziorem Jamno, po którym odbywa rejs – nasi goście hotelowi mają więc tę atrakcję na wyciągnięcie ręki, bo nieopodal znajdują się właśnie domki na drzewach Herbals Glamping.

Z Mielna dopłyniecie tramwajem do Koszalina w zaledwie pół godziny – w tym czasie podziwiacie piękno przyrody z każdej możliwej strony, ale najcudowniejsze widoki czekają Was wzdłuż mierzei – stąd roztacza się rozległa, malownicza panorama na całe Jezioro Jamno, której nie doświadczycie, będąc na brzegu.

Podczas rejsu Waszym oczom ukaże się też masyw Góry Chełmskiej z wieżą widokową i fragment zabudowy gotyckiego kościoła. Ta wodna atrakcja to doskonała okazja do uchwycenia niesamowitych widoków na pamiątkowych kadrach i zorganizowania wycieczki do Koszalina innym środkiem transportu niż, chociażby samochód.

To już kolejny pomysł na rodzące się w głowach turystów pytanie “co robić w Mielnie, gdy pada deszcz?”

tramwaj wodny

W domkach na drzewach Herbals Glamping

Będąc naszymi gośćmi – nie zaznacie nudy, nawet podczas deszczowej pory. Domatorzy mogą ten czas spędzić przy kominku w przytulnym wnętrzu domku, rozgrzewając się ciepłą herbatą i rozgrywając rodzinną partyjkę chińczyka lub innej gry planszowej, którą chętnie Wam udostępnimy.

Deszczowy dzień możecie również przeczekać w pływającej saunie, na bilardzie lub grając w piłkarzyki – takie atrakcje również oddajemy do Waszej dyspozycji podczas pobytów. Jesteśmy pewni, że tak bardzo zatrzymają Waszą uwagę, że nawet jak się rozpogodzi, to z nich nie zrezygnujecie!

Aktywny wypoczynek na przekór brzydkiej pogodzie? Jesteśmy za! Dlatego też tym wszystkim, którzy niewielkiego deszczu się nie boją, proponujemy:

  • – rowery i rowerki wodne;
  • – kijki do Nordic Walkingu na energiczny spacer;
  • – deskę SUP;
  • – kajaki;
  • – boisko wielofunkcyjne i korty tenisowe, na którym zagracie w koszykówkę, siatkówkę czy tenisa, a potrzebny sprzęt chętnie przekażemy Wam w recepcji;
  • – park linowy.

A co z tymi, którzy w czasie niepogody najchętniej by coś przekąsili? Zapraszamy do naszej restauracji z kącikiem dla dzieci na aromatyczną kawę i ciasto – pyszne jedzenie zawsze umila czas – a kto wie, może taka słodycz “przegoni” nieproszoną pogodę?