Witamina D ze słońca – czerp ją pełnymi garściami na wakacjach nad morzem!

Tak już jesteśmy skonstruowani, że do właściwego funkcjonowania potrzebne nam jest aż 50 składników, w tym witaminy oraz sole mineralne. Witamina D znajduje w tym zestawieniu szczególne miejsce, ponieważ jej niedobór powoduje gorsze samopoczucie i spadek energii. Z dobrych wiadomości, to produkowana jest w skórze pod wpływem słońca. A to oznacza, że pobyt nad morzem, w domkach na drzewach Herbals Glamping nie tylko dostarczy Wam sporych ilości jodu, ale i pozwoli czerpać ze słońca naturalną witaminę D!

P jak plażowanie, D jak doskonałe

Bezpieczne wylegiwanie się na słońcu oprócz pięknej, brązowej opalenizny zapewni Wam “dostawę” witaminy D do organizmu. Słońce jednak chętniej skieruje na Was swoje promienie, gdy zakosztujecie morskich kąpieli, ponieważ przyciąga je wówczas tafla wody.

W naturalnym łapaniu witaminy D ze słońca pamiętajcie również o umiarze. Ograniczcie przebywanie na powietrzu w upalne dni w godzinach 11 – 15, ponieważ słońce jest wtedy najostrzejsze. Sygnalizujcie to zwłaszcza seniorom, dla których upały mogą być szczególnie niebezpieczne.

Łapcie “witaminę słońca” nie tylko na plaży!

Przebywając na urlopie w domkach na drzewach Herbals Glamping, sporą dawkę witaminy D przyswoi wasz organizm również podczas wycieczek rowerowych uroczymi ścieżkami Mielna. Jedną z tras, którą warto podążyć, jest Aleja lipowa, licząca aż 150 zabytkowych lip.

Taki zielony korytarz będzie schronieniem przed bardzo ostrym słońcem, a przy okazji dostarczy Wam niesamowitych widoków! Nie pozostaje Wam więc nic innego jak złapać za rowerową kierownicę albo za kijki Nordic Walking, który to sprzęt wypożyczycie w naszym hotelu.

W Mielnie jest jeszcze jedno miejsce, gdzie bez ograniczeń i w pięknych okolicznościach przyrody w słoneczny dzień złapiecie witaminę D – Jezioro Jamno, na które roztacza się widok z naszych domków na drzewach Herbals Glamping! Pamiętając o tym, że to właśnie tafla wody przyciąga tę gorącą gwiazdę, kąpiele wodne połączcie z “rejsami” na rowerkach czy kajakach.

Dania pełne witaminy D

Nad morzem witaminą D obdarzy Was nie tylko słońce, ale miejscowe przysmaki, a dokładnie ryby. I tutaj warto odwiedzić Unieście, gdzie zakosztujecie świeżych, wyciągniętych prosto z kutra ryb w miejscowych smażalniach. Ach, już czujemy ten zapach, który niesiony morską bryzą jeszcze bardziej podkręci Wam apetyt! Nie dość, że morskie ryby są wyśmienite, to jeszcze zdrowe i pełne naturalnej witaminy D – bohaterki naszego artykułu.

Wcale nie mniej witaminy D znajdziecie w naszych pożywnych i miłych dla oka śniadaniach, które dostarczymy Wam codziennie do domków. Z jajek, które są naturalnym źródłem witaminy D, przyrządzimy puszystą, lekką jajecznicę, lub smaczne naleśniki. Nie zabraknie również innych, wartościowych produktów od lokalnych dostawców – mleka czy serów, w których również “ukrywa” się spora dawka witaminy D

Śniadania dostarczane do domku codziennie

Witamina D ze słońca i jod – pamiątka znad morza dla zdrowotności!

Po solidne zapasy witaminy D ze słońca zapraszamy Was nad morze, do domków na wodze HT Houseboats, łącząc przyjemne z pożytecznym, bo kiedy Wy będziecie korzystać z relaksujących kąpieli słonecznych, organizm też znajdzie coś dla podreperowania się – nad morzem, poza witaminą D, poczęstuje się jodem!