Kalendarz imprez lipiec/sierpień w Mielnie i okolicach

Szukacie miasteczka na wymarzone wakacje na Bałtykiem w lipcu lub w sierpniu? Niewielkie i urocze Mielno spisze się znakomicie. I tak się składa, że nocleg dla Was też już mamy – a są nim nasze domki na drzewach Herbals Glamping zlokalizowane nad samym Jeziorem Jamno. Zdradzimy Wam, że lipiec w Mielnie zapowiada się niezwykle gorący, nie tylko ze względu na letnie upały, ale i mnóstwo wydarzeń, które przygotowała gmina. Kto by pomyślał, że w jednym miejscu może się aż tyle dziać – wyścigi regatów, degustacja tradycyjnej gęsiny i seans filmu pod gołym niebem z szumem fal w tle! Jak widzicie Mielno to nie tylko kąpiele morskie i słoneczne – wszyscy spragnieni rodzinnych festynów i udziału w ciekawych wydarzeń – będą mile zaskoczeni!

Wielka Gala Żagli

Data: 16.07
Miejsce: Mielno, PRZYSTAŃ.KULTURA przy ul. Bolesława Chrobrego 38

Już po raz kolejny na jeziorze Jamno odbędą się regaty o puchar Burmistrza Mielna obejmujące 5 kategorii. Poprzedzone zostaną koncertem zespołu 4szmery, który uświetni wydarzenie.

Nie powinno tu zabraknąć żadnej rodziny wypoczywającej w tym czasie w Mielnie, a szczególnie w domkach na drzewach Herbals Glamiping, które usytuowane są tuż nad Jeziorem Jamno. Dlaczego? Szykuje się widowiskowa parada jachtów połączona ze świetlnymi animacjami w rytmie szant niesionych przez morską bryzę, a zakończona pokazem fajerwerków!

Warsztaty obróbki bursztynu metodami dawnymi

Data: 20.07, godz. 16:00
Miejsce: Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach
Wstęp bezpłatny!

Jak oporządzić bursztyn, by nadać mu nietypowy kształt? Czym jest obróbka metodami dawnymi? Możemy się domyślać, że na tych niesamowitych warsztatach cofniecie się w czasie, a dokładniej gdzieś do Cesarstwa Rzymskiego (a może i jeszcze dawniej!) kiedy to ozdoby z bursztynu cieszyły się sporym powodzeniem, ale zupełnie inaczej obchodzono się z jantarem, niż dziś.

Co więcej, Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach zaprasza również na wystawę “Bursztynowe ZOO”, na której możecie podziwiać bursztynowe figurki zwierzaków oraz biżuterię z motywami fauny. To również punkt obowiązkowy dla rodziców z dziećmi – najmłodsze pociechy mogą zgadywać, jakie zwierzę przedstawia dana figurka i naśladować jego głos.

Festiwal Indii

Data: 26-28.07
Miejsce: deptak przy ul. Kościuszki w Mielnie
Wstęp bezpłatny!

Za sprawą tego wydarzenia w Mielnie przeniesiecie się do orientalnych Indii. A tam…pokazy tańca, sztuk walki, jogi i teatry. Będziecie również mogli zajrzeć do namiotów, w których organizatorzy przygotowali kolejne atrakcje i niespodzianki oraz na kramiki, gdzie znajdziecie chociażby charakterystyczne indyjskie chusty.

Od lat wydarzenie to gromadzi pod sceną rodziny z dziećmi – dla najmłodszych interesujące są szczególnie pacynkowe teatrzyki. Za to kolorowa feeria barw, w które obfituje kultura indyjska, zachwyci zarówno tego małego wczasowicza, jak i dużego.

Kino na leżakach

Data: 27.07, godz. 22:00
Miejsce: Gąski, stadion przy ul. Morskiej 1
Wstęp bezpłatny!

Kina plenerowe to wymarzone zagospodarowanie późnego popołudnia lub wieczoru w ciepły, letni weekend. Pomyślcie, czy może być coś piękniejszego od tego, by rozsiąść się na leżakach z całą rodziną lub ukochaną osobą i oglądać film w małej nadmorskiej, uroczej miejscowości, jaką są Gąski?

Wieczory czasem bywają chłodne, więc warto zaopatrzyć się w kocyk, jakieś przekąski i spędzić miło czas pod chmurką. Alternatywa dla zamkniętych sal kinowych z unoszącym się w powietrzu jodem, zamiast zapachu popcornu i nachosów? To się nazywa relaks pełną parą!

Festyn Pieczonej Gęsi

Data: 21.07
Miejsce: boisko sportowe przy ul. Morskiej w Gąskach

Co jeszcze Mielno ma w planach na lipiec? Oczywiście Festyn Pieczonej Gęsi, a pod tą tajemniczą nazwą kryje się gęsina przygotowywana według starej receptury w Gąskach. Przybyli skosztują więc wyśmienitej pieczeni oraz innych lokalnych przysmaków, które przygotują mieszkańcy. W ramach festynu przewidywane są konkursy, zabawy dla dzieci, a wszystko to przy muzyce na żywo!

Wybierając się do Gąsek, możecie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, a mianowicie zorganizować sobie wycieczkę do Latarnii morskiej – jednej z najwyższych, bo liczącej aż 50,2 m!

Hippieza

Data: 4.08 – 6.08
Miejsce: Stadion Miejski Saturn w Mielnie

3 dni muzycznej zabawy, którą uświetnią polscy artyści – m.in. Kayah, Ralph Kamiński, Tymek czy Wanda i Banda staną na scenie Stadionu Miejskiego Saturn w Mielnie. Oprócz uczty dla uszu pojawi się też kilka stref festiwalowych z dodatkowymi atrakcjami dla każdego.

Jesteście fanami stylu z dawnych lat? Koniecznie wybierzcie się na targi vintage! Chwila odpoczynku od zabieganej codzienności? W poszukiwaniu ciszy i harmonii – zajęcia z jogi i medytacji! A po jeszcze większy poziom relaksu udajcie się do strefy masażu dźwiękiem gongów i mis tybetańskich.

Zapraszamy Was do Mielna, do domków na drzewach Herbals Glamping po najpiękniejsze wspomnienia z wakacji pełne blasku, jakim zachwyca najlepiej wypolerowany bałtycki bursztyn!