Postanowienia na nowy rok — co warto sobie obiecać? Przykładowe propozycje z motywującymi afirmacjami

Podobno stan życia człowieka jest odbiciem stanu jego umysłu, bo podświadome przekonania programują jego działania. Jeśli więc traktujecie marzenia jak cele z datą realizacji — w końcu dopniecie swego. Jeśli jednak z góry zakładacie, że coś jest niewykonalne — będzie takie! Jak zaprogramować własny umysł, by był sprzymierzeńcem na drodze do sukcesu? Ustalcie postanowienia na nowy rok — w ich realizacji pomogą Wam powtarzane codziennie afirmacje!

Zaprogramujcie się na sukces — postanowienia na nowy rok

Niech pierwszym postanowieniem na nowy rok będzie planowanie i… formułowanie postanowień! Niezależnie od tego, co chcecie osiągnąć w najbliższym czasie — wypowiedzcie to na głos! To żadne czary, a zwyczajna praktyka afirmacji (czy dla niektórych mantry), która programuje nasze umysły na działanie. Powtarzajcie sobie codziennie oraz dodatkowo w chwilach kryzysu zdanie, afirmację, która pomoże Wam nie zachwiać się i pozostać w grze o spełnienie marzeń.

Tworząc własne afirmacje, na początku ustalcie ogólne cele — to, na czym najbardziej Wam zależy. Następnie ułóżcie zdanie, które będzie Waszym mottem na kolejny rok! Przedstawiamy kilka wartych rozważenia postanowień na nowy rok wraz z afirmacjami, które dodadzą Wam mocy! Zacznijmy od ogólnej propozycji afirmacji:

Codziennie staję się lepszym człowiekiem. Nigdy nie jest za późno, by stać się najlepszą wersją samego siebie.

Wyznaczajcie osiągalne cele i realne plany na nowy rok

Efektem nałożenia na siebie wygórowanych oczekiwań bywa rozczarowanie. Po co to sobie robić? Wyznaczając sobie realne do spełnienia cele, możecie uniknąć niepotrzebnego poczucia winy i wpędzającego w co najmniej smutek uczucia bezradności. Wasze poczucie własnej wartości również nie ucierpi, jeśli plany na nowy rok będą ambitne, ale też racjonalne. A co to znaczy?

Nie oszukujcie się. Jeśli od lat obiecujecie sobie, że w końcu wykorzystacie kupione karnety na siłownię i że odnajdziecie w sobie naturę sportowca, który gdzieś tam w Was drzemie — zamiast wymagać od siebie np. udziału w maratonie, zaplanujcie na początku codzienne spacery.

Marzycie o tym, by rzucić wszystko i wyjechać w podróż dookoła świata? Zacznijcie od wyjazdu w góry lub nad morze, pielęgnując w sobie nawyk podróżowania. Zakładacie, że w najbliższym roku zamienicie swój biznes w imperium? Zacznijcie od naprawienia ekspresu lub drukarki. I tak dalej. Małymi krokami, konsekwentnie do osiągnięcia celu. Pamiętajcie: „sukces jest sumą małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu” (Robert Collier).

Propozycja afirmacji na nowy rok: codziennie jestem bliżej osiągnięcia moich celów. Spełniam marzenia.

Przyjrzyjcie się temu, co nazywacie sukcesem. W ramach postanowienia na nowy rok obierzcie kurs na spędzanie czasu z bliskimi!

Prawdziwą zmorą naszych czasów jest ciągła pogoń za sukcesem i podporządkowanie wszystkich obszarów życia pracy (na marginesie: widzieliście film „Wszystko, wszędzie, naraz”? Polecamy!). Tymczasem warunkująca jakość i wymiar całego życia bliskość, którą przecież się buduje, również wymaga czasu i zaangażowania. W postanowieniach na nowy rok zawsze warto postawić na to, co najistotniejsze — rodzinę i relacje z najbliższymi.

Nie chodzi o to, by nagle przestać pracować, ale nieco bardziej ważyć i szanować czas. Uzupełnijcie plany na nowy rok np. o wspólny wyjazd — domki w drzewach zagwarantują Wam idealną przestrzeń do budowania więzi i przeżywania najpiękniejszych wspólnych chwil.

Afirmacja: Pamiętam o priorytetach — dbam o relacje z bliskimi, wpieram ich i uszczęśliwiam

Zwolnijcie, odpocznijcie, pokochajcie świat na nowo. Realne, wartościowe i sprzyjające wszystkim innym zamierzeniom plany na nowy rok

Wiecie, jak Albert Einstein zdefiniował niegdyś obłęd? Nazwał nim powtarzanie tej samej czynności i oczekiwanie przy tym innych efektów. Jeżeli trwacie w wirze obowiązków i pracy, której jakoś nigdy nie ubywa, prawdopodobnie z czasem nic się samo nie zmieni. Mimo najbardziej wytężonych starań nie będziecie mieć mniej obowiązków — znajdziecie nowe. Przestrzeń na odpoczynek nie pojawi się nagle i znikąd. To musi być efekt decyzji i planu.

Zaniedbywanie potrzeby odpoczywania prędzej czy później odbije się na Waszym zdrowiu i relacjach z bliskimi. Jeśli należycie do grona osób zapracowanych, Wasze postanowienia na nowy rok powinny uwzględniać uzdrowienie proporcji pracy i relaksu. Zdrowego dystansu, energii i odpoczynku na łonie natury nabierzecie np. nad morzem! Piękna sceneria pozwoli Wam zachwycić się światem na nowo, odpocząć, zregenerować i nabrać sił na pokonywanie kolejnych wyzwań. Podarujcie sobie odrobinę luksusu w formie oderwania od codzienności — odwiedźcie Herbals Glamping i dajcie się ponieść rześkiej fali relaksu.

Propozycja afirmacji: mam moc sprawczą. Jestem zdrowy, wypoczęty i gotowy do podejmowania nowych wyzwań.