Atrakcje dla dzieci w Mielnie i okolicach – zabawy będzie co niemiara!

Rodzinne wakacje w Mielnie to istny “Dzień Dziecka” trawający – ups – przez cały rok!! Nieważne, w jakim terminie do nas zawitacie, zawsze zastaniecie tu rozmaite atrakcje. Możecie wpaść w odwiedziny do wioski Hobbita, ale też na własne oczy zobaczyć domek z piernika czy sfotografować największego ziemniaka na świecie! Mielno i okolice polecają się na udany pobyt pełen atrakcji – tylko spójrzcie, jaki tu wybór!

Domek piernikowy

Jeśli Wasze pociechy zawsze marzyły o ujrzeniu chatki z piernika niczym z bajki o Jasiu i Małgosi, to właśnie jest ten moment. Zachwycająca swoim wyglądem chatka do góry nogami, którą pilnuje surowa Baba Jaga to punkt obowiązkowy podczas wakacji w Mielnie! Czy pozwoli Wam poczęstować się smakołykami? Dla takich łakoci warto zaryzykować i odwiedzić staruszkę!

Koszalińska Kolej Wąskotorowa

Podziwianie nadmorskiej scenerii z wagonika historycznej kolei to nie lada gratka dla tych najmłodszych turystów. Wspólnie z rodzicami mogą wodzić wzrokiem po okolicy, którą mijają i cieszyć się przejażdżką na łonie natury. Kolej Wąskotorowa kursuje w wakacje zgodnie z rozkładem jazdy na trasie Koszalin-Manowo (12 km) i Koszalin-Rosnowo (20km). Polecamy dłuższą trasę wąskotorówką, ze względu na czekające na mecie atrakcje, takie jak ognisko, zwiedzanie miasta, połączone z elementami rozrywki z ciekawostkami na temat transportu kolejowego na czele!

Muzeum Aut Zabytkowych w Mścicach

Mercedes 300b Adenauer Cabrio z 1954 r., Mercedes 220A Cabrio z 1953 r., Mercedes 190 SL Cabrio z 1956 r. to perełki motoryzacyjne, które możecie podziwiać w hotelu Verde – tak długo, jak tylko chcecie! Mieszczące się tam Muzeum Aut Zabytkowych przyciągnie fanów retro samochodów, których już nie sposób wypatrzyć na drogach. Dla szykujących się na ślubny kobierzec, ale także dla filmowców oraz jako atrakcję na urodziny- muzeum przygotowało coś specjalnego – możliwość wypożyczenia wybranego modelu wraz z szoferem!

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic

Wszyscy poszukiwacze przygód koniecznie muszą się zameldować w tym miejscu – ścieżce przyrodniczej w Mielnie. Stare wydmy, tajemnicze grodziska i bunry – dzieci wraz z rodzicami mogą się zabawić w detektywów i spróbować nadać temu jakąś historię. Co Was może zaskoczyć na trasie? Wielkie figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska oraz przepiękny taras widokowy, który wynagrodzi trudy wyprawy!

Pomniki: ziemniaka, morsa, jelenia

Ziemniak – pomnik dość nieoczywisty, ale nawiązujący do miejscowości, w której się znajduje, czyli Biesiekierza słynącej z uprawy zbóż i ziemniaków. Koniecznie musicie zobaczyć olbrzyma, jakiego Wasz obiad jeszcze nie widział!

Pomnik morsa z kolei znajduje się w Mielnie i symbolizuje Międzynarodowe Zloty Morsów, na które przybywają fani zimowych kąpieli. Tu bezapelacyjnie trzeba zrobić sobie zdjęcie i czym prędzej włożyć je do rodzinnego albumu!

W Mielnie warto przemknąć również do pomnika Jelenia, którego można wręcz pomylić z tym spotykanym w lesie. Figura jest bardzo realistyczna – jeleń naturalnej wielkości umieszczony został na niskim, betonowym postumencie. W przeciwieństwie do tego dzikiego śmiało głaskajcie tego nad wyraz spokojnego, mieleńskiego!

Jakie jeszcze atrakcje dla dzieci znajdują się w Mielnie lub okolicach?

  • – Papugarnia w Koszalinie,
  • – Wioska Indiańska w Koszalinie,
  • – Ranczo Mustafa w Dąbkach,
  • – Wioska Hobbitów w Sierakowie,
  • – Kosmiczny Labirynt w Mielnie,
  • – Rejsy wycieczkowe statkiem “Mila”,
  • – Park Rozrywki Pomerania Fun Park,
  • – Ogród botaniczny w Niegoszczy,
  • – Motylarnia w Koszalinie,
  • – Oceanarium w Mielnie,

Mielno – atrakcje dla dzieci w domkach na drzewie Herbals Glamping

Nie pozostajemy dłużni i również przygotowaliśmy dla najmłodszych sporo atrakcji, z których mogą korzystać do woli, a przynajmniej do czasu kiedy im się znudzi, choć tego nie przewidujemy!

Oprócz atrakcji, które znajdziecie w pobliskich miastach, spędzając u nas rodzinny pobyt do Waszej i dzieci dyspozycji oddajemy mini park linowy, plac zabaw, boisko jako miejsce do gier zespołowych, bana na niezapomnianą przejażdżkę po morzu, wewnętrzny kącik dla dzieci, hamaki, gry planszowe czy piłkarzyki.

Park linowy na terenie obiektu