5 rzeczy, których nie może zabraknąć podczas wymarzonych wakacjach z dziećmi

Wybór odpowiedniego miejsca na wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Wymarzony nocleg powinien być przede wszystkim komfortowy oraz przystosowany pod kątem obecności pociech. Jednocześnie powinien oferować różnorodne rozrywki, aby i młodsi, i starsi nie odczuli nudy ani przez chwilę. Czego więc nie może zabraknąć podczas wakacji z dziećmi?

1. Placu zabaw

Zacznijmy od podstaw. Bez dedykowanego miejsca dla dzieci w pobliżu noclegu ani rusz! Najlepiej jednak, aby nie był to typowy plac zabaw, który znamy z naszych osiedli czy parków. Na wakacjach dzieci również potrzebują czegoś ekstra – np. parku linowego, dostępnego bez dodatkowych opłat. Nie każdy dzień musi być bardzo intensywny i, na przykład, najeżony wycieczkami czy innymi aktywnościami – czasem chcemy odpocząć, ale jednocześnie mieć oko na swoje pociechy. Dlatego tak ważne jest, aby się nie nudziły. Co równie istotne – w miejscach, gdzie są place zabaw, nie zabraknie kompanów do zabawy, dzięki czemu dziecko nie traci kontaktu z rówieśnikami. 

2. Akwenu dla pociech w różnym wieku

Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie. To również świetny sposób na zachowanie odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej, dzięki której mogą prawidłowo się rozwijać pod każdym względem. Jezioro, morze czy basen – każda z tych możliwości daje dzieciom szerokie pole do popisu. Warto przy tym wspomnieć, iż w Mielnie istnieje miejsce, w którym dostęp do jeziora, basenu i morza jest wpisany w ofercie – to domki na drzewie Herbalsglamping. Dodatkowo nie brakuje u nas takich atrakcji jak rowerki wodne czy pontonów z silnikiem. 

3. Rowerów

Dla rodziców, którzy kochają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, nie ma weekendu bez rowerowej wycieczki. Dlatego podczas wakacji warto wyszukać taką lokalizację, w której są dostępne rowery dla dzieci (lub np. miejskie). Dzięki temu nie ma potrzeby zabierania rowerów ze sobą, co bywa kłopotliwe, szczególnie w wypadku większych rodzin. Pojazdy to jednak nie wszystko – istotna jest również malownicza okolica, po której aż będzie chciało się jeździć. W Mielnie nie brakuje tego typu atrakcji – z łatwością można stąd dojechać jednośladem do Koszalina, Sarbinowa czy latarni morskiej w Gąskach, nie mówiąc już o samym Mielnie czy szlaku wokół jeziora Jamno. Dla bardziej wymagających rowerzystów idealny będzie czerwony szlak nadmorski, biegnący tuż nad brzegiem Bałtyku. 

4. Gier planszowych

To może mniej oczywiste udogodnienie w dobie wszechobecnych smartfonów, niemniej warto o nim pamiętać. Wakacyjna pogoda bywa kapryśna – chyba każdy z nas doświadczył deszczu, który skutecznie uniemożliwia wyjście nad wodę. Zamiast jednak nudzić się lub spędzać urlop wpatrując się w ekran telefonu, można skorzystać z dostępnych w ośrodku gier planszowych. Dzieci nie tylko świetnie się przy nich bawią, ale i uczą, np. podejmowania strategicznych decyzji, ryzykowania i innych wartościowych zachowań. A może wybrana gra będzie inspiracją dla całej rodziny do spędzania wolnego czasu w domu? 

5. Apteczki i przewijaka

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Niestety, choroby potrafią zaatakować nawet podczas wymarzonych wakacji. Pakowaniu bagaży często towarzyszy chaos i zdarza się, że zapominamy o podstawowej apteczce. Z tego powodu warto upewnić się, iż miejsce, które wybraliśmy, jest odpowiednio wyposażone, a personel w razie potrzeby pomoże i poda adres najbliższej apteki czy lekarza pierwszego kontaktu. Podobnie w przypadku najmłodszych dzieci – obecność łóżeczka, przewijaka czy np. zabezpieczonych kontaktów to absolutny standard. 

Jeśli szukasz wyjątkowego obiektu na wakacje nad morzem i oczekujesz odpowiedniego standardu, to koniecznie sprawdź ofertę naszych domków na drzewie Herbalsglamping. Twoje dzieci je pokochają, a Ty spędzisz idealny urlop!