Śniadanie w hotelu – dlaczego warto wybrać hotel z posiłkami?

Ze śniadaniem czy bez? Taki oto dylemat pojawia się w głowie przyszłego gościa hotelowego. Następuje więc wyliczanie wszystkich “za”, “przeciw” i kalkulowanie kosztów pobytu. Jeśli ostatecznie wybierze drugą opcję, już po pierwszej nocy w hotelu zrzednie mu mina. Dlaczego? Zamiast rozpocząć dzień bez pośpiechu, ustawi się w kolejce do sklepu po świeże bułki – śniadanie przecież samo się nie zrobi! Ten mało przyjemny scenariusz nie będzie miał miejsca, jeśli wybierzemy pakiet z bezpłatnym hotelowym śniadaniem w Herbals Glamping. Dlaczego przyrządzenie śniadań na czas pobytu warto “zostawić” w domu i powierzyć nam?

Śniadanie – czy to konieczne?

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolacje zostaw wrogowi – to popularne powiedzenie, do którego nie zawsze mamy ochotę i czas się stosować. Zanim jednak dowiesz się, dlaczego warto wybrać hotel ze śniadaniem, najpierw ustalmy sobie, co dzięki niemu zyskamy:

Po pierwsze, jedząc pożywne śniadanie zapewniamy sobie porcję energii na nadchodzący dzień. Rezygnując z niego, czujemy się słabi i zdekoncentrowani. To wcale nie pomaga – tym bardziej, gdy czeka nas dzień na pełnych obrotach.

Po drugie, pożywny pierwszy posiłek poprawia nastrój. Dlatego nawet, gdy wstałeś lewą nogą, dobra wiadomość jest taka, że śniadanie jeszcze może uratować Twój dzień!

Po trzecie, nawet jeśli o poranku chcemy coś przekąsić, to pojawia się kolejny problem – śniadanie w pośpiechu. Niestety jest to najczęściej występujący rodzaj śniadania, jakie przychodzi nam spożywać. Nie przywiązując większej wagi, co jemy, robimy to w ekspresowym tempie, co nie jest korzystne dla zdrowia.

Odpoczynek ponad wszystko

Planując wypoczynek, chcemy oderwać się od codziennych czynności, którymi wbrew pozorom nie są tylko obowiązki szkolne czy zawodowe. Przed wyjściem do pracy, przyrządzamy śniadanie sobie czy dzieciom, a po przyjściu zabieramy się za obiad bądź małe sprzątanie. Wszystkie te czynności pochłaniają energię. W trakcie odpoczynku powinniśmy się relaksować, a energię spożytkować znacznie ciekawiej, pamiętając przy tym, że wszelkie aktywności rozpoczynamy dopiero po konkretnym posiłku!

Oddając przygotowanie śniadań obsłudze hotelowej, zyskamy na czasie – zamiast maszerować do sklepu po niezbędne składniki, możemy chociażby zaplanować swój dzień lub pospać nieco dłużej. Polecamy też wygodnie się rozsiąść i nie kontrolować czasu – pół godziny na posiłek to minimum!

Podano do domku! Rodzaje śniadań w Herbals Glamping

Decydując się na pobyt w Herbals Glamping, nasi goście mają zapewnione bezpłatne śniadania. Podajemy je w wiklinowych koszach w godzinach 9:00-9:30 pod same drzwi “domku na drzewie”. Powierzając nam przygotowanie śniadań nie tylko możecie wydłużyć sobie leniwy poranek, ale zróżnicować posiłki. Oprócz klasycznej jajecznicy czeka Was apetyczna podróż dookoła świata – jednego dnia możecie zjeść typowe śniadanie kontynentalne, a nazajutrz te w stylu amerykańskim, z pysznymi naleśnikami na Waszym talerzu.

  • Co jeszcze możesz u nas zastać na talerzu?
  • – świeżo wypiekane bułki i rogale;
  • – parówki;
  • – zapiekane jajka;
  • – pastę z tuńczyka;
  • – twarożek z rzodkiewką, szczypiorkiem lub na słodko;
  • – sałatkę grecką;
  • – owoce i warzywa.

Dla tych, którzy mają apetyt na więcej, nie obędzie się bez drugiego śniadania. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na odrobinę słodyczy w postaci czekoladowego fondue lub koktajlu.

Podczas wyjazdu warto delektować się nie tylko beztroskim wypoczynkiem, ale dogadzać sobie smakowitymi posiłkami, a zwłaszcza ciekawymi śniadaniami, które wśród wszystkich dań zajmują miejsce szczególne!