Jak się spakować i nie zwariować? Sprytne triki pakowania walizki!

Nocleg nad morzem zarezerwowany, Ty też już myślami na beztroskim urlopie, ale został jeszcze jeden etap przygotowań – pakowanie. Jeśli kompletowanie bagażu zajmuje Ci sporo czasu, a na dodatek kończy siłowaniem się z wypełnioną po brzegi walizką, wystarczy kilka elementów, które zmienią cały ten proces. Wtedy wszystko pójdzie szybko i sprawnie! Wykorzystaj nasze wskazówki, aby skrócić czas pakowania i podejść do sprawy strategicznie!

1. Zrób listę, by mieć wszystko pod kontrolą

Zanim zabierzesz się za pakowanie, sporządź listę rzeczy, które planujesz wykorzystać na wyjeździe. Pomoże to opanować chaos panujący w Twojej głowie związany ze zbliżającą się podróżą. Ulubiona koszulka, słuchawki, kosmetyki, książka? Nawet tak oczywiste rzeczy śmiało zanotuj. Po co? Nie dość, że nic Ci nie umknie przed wyjazdem, to przyda się również pod koniec pobytu – szykując się do powrotu, również będziesz miał pewność, że niczego nie zostawiłeś. Zapisz listę odręcznie lub skorzystaj z aplikacji na telefon – zrób w tym kierunku cokolwiek, byle ta lista nie została tylko w Twojej głowie!

2. Selekcja rzeczy, czyli pakowanie z umiarem

Jeśli masz już wstępną wizję zawartości swojego bagażu (i wspominaną checklistę), ale nie chcesz mieć problemu z jego zamknięciem – zastosuj metodę selekcji. Będzie ona przydatna szczególnie w przypadku pakowania ubrań, kiedy pojawia się dylemat między kilkoma najchętniej noszonymi bluzkami czy najładniejszymi sukienkami. Mimo że wakacyjna pogoda umożliwia zastosowanie różnorodnych stylizacji, nie zapominaj o wygodzie i praktycznym podejściu.

Aby nie spędzić całego dnia na pakowaniu, podziel ubrania na 3 podstawowe stosy: “ubrania do wzięcia na 100%”, “chcę zabrać” i “też chcę spakować, ale jeszcze się waham”. Walizkę zapełniaj tak, aby najpierw znalazły się w niej rzeczy z pierwszego i drugiego stosu, ale w rozsądnej ilości, a jeśli wystarczy miejsca – dorzuć kilka tych ulubionych.

selekcja rzeczy

3. Ciężkie rzeczy umieść na dnie walizki

Chcąc maksymalnie wykorzystać przestrzeń bagażu, zacznij pakowanie od najcięższych rzeczy, takich jak buty czy kosmetyki i umieść je na dnie walizki. Dopiero potem przejdź do tych nieco lżejszych i mniejszych przedmiotów. W przypadku ubrań obowiązuje podobna zasada, czyli zacznij od bluz i kurtek, a skończ na cienkich topach czy sukienkach. Cennego miejsca w walizce nigdy za wiele, dlatego warto wypracować sobie podobny system pakowania.

4. Rolować, nie składać!

Kolejny trik, który pomoże Ci w skutecznym pakowaniu, można porównać do zawijania naleśników. Po prostu na czas kompletowania walizki zapomnij o tym, że ubrania się składa, zabierz pierwszą z brzegu bluzkę i potraktuj jak ciasto naleśnikowe – zroluj! Ubrania nie tylko zajmą mniej miejsca, ale po rozpakowaniu nie będą pogniecione.

5. Pasek schowaj w kołnierzyku koszuli

Gdy planujesz zabrać na wyjazd eleganckie koszule, a przy tym także paski do spodni – mamy dla Ciebie małą wskazówkę – zwiń pasek “w ślimaka” i w takiej formie włóż w kołnierzyk koszuli. To tak jakby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – pasek znalazł swoje miejsce w walizce, a dzięki niemu kołnierzyk nie odkształci się w czasie podróży.

6. Mała kosmetyczka na drobne rzeczy

Świetny patent, dla wszystkich, którzy bywają drobiazgowi, nawet w czasie pakowania. Dlatego jeśli należysz do tego grona, włóż wszystkie niewielkie przedmioty takie jak: pilnik, wsuwki do włosów czy słuchawki do małej kosmetyczki. Wszystko jest zgromadzone w jednym miejscu, a Ty masz pewność, że nic się w walizce nie zawieruszy.

7. Kosmetyki pakuj w torebki próżniowe

Z kosmetykami bywa różnie, podkład czasem może się wylać, a puder pokruszyć. Nie warto więc narażać na podobne szkody swojej kosmetyczki. Sprytną alternatywą będzie zastosowanie torebek próżniowych. Dodatkowo polecamy zaopatrzyć się w miniaturowe wersje np. pasty do zębów, a w przypadku podkładu – przelać część do mniejszej butelki. Torebki próżniowe mogą przydać się nie tylko jako skuteczna ochrona kosmetyków, ale posłużyć Ci także jako sakiewki na biżuterię.

Wiemy, że zanim przywitamy Cię w naszych domkach na drzewach w Herbals Glamping, czeka Cię jeszcze skompletowanie całego bagażu. Dlatego, aby nie tracić zbyt dużo czasu na pakowaniu i móc jak najprędzej cieszyć się wyczekanym, rodzinnym urlopem w Herbals Glamping, proponujemy przetestować powyższe triki. A, gdy już uporasz się z etapem przygotowań, wakacyjna sielanka nad morzem wynagrodzi Ci wszelkie trudy pakowania – a jesteśmy przekonani, że z naszymi wskazówkami będzie ich niewiele!