gdzie parkować w Mielnie

Gdzie parkować w Mielnie?

Przyjazd samochodem na wakacje to jedna z najszybszych form – w większości zajmuje nam to około 6-7 godzin z dużych polskich miast, takich jak Katowice, Warszawa czy Wrocław. Gdzie jednak ten samochód można pozostawić bez obawy o ogromne opłaty? Gdzie parkować w Mielnie?

Parking przy supermarkecie

Dla wielu gości odwiedzających Mielno może to być zaskoczenie, ale niestety przy supermarketach parkingi nie są darmowe. To oczywiście efekt tłumu turystów przebywających w mieście, którzy raczej nie są zainteresowani zakupami, a łatwym parkingiem możliwie jak najbliżej plaży. Oczywiście w interesie supermarketów nie jest fundowanie miejsc wczasowiczom, stąd te opłaty w marketach w centrum miasta są jak najbardziej zrozumiałe.

Alternatywnym rozwiązaniem są parkingi prywatne, które można spotkać tu i ówdzie, ale znów kilkugodzinny pobyt na plaży lub nad jeziorem może dodatkowo odbić na portfelu. Niestety, niektórzy kierowcy bez wyobraźni wybierają dzikie parkingi, jak np. na nowo otwartej drodze rowerowej Mielno-Pleśna. To tylko dowód na to, jak wielkim problemem w pełni sezonu jest znalezienie miejsca postojowego w pobliżu wody w Mielnie.

Parkomaty w Mielnie

Mogłoby się wydawać, że parkomaty to domena dużych miast, ale i w Mielnie od 2013 są one obecne przy najbardziej zatłoczonych ulicach miasta, o czym należy wiedzieć przed przyjazdem nad morze. Opłaty za parkowanie w Mielnie w strefie płatnego parkowania są pobierane od 1 czerwca do 15 września. Opłaty należy uiszczać od poniedziałku do soboty (oprócz świąt), w godzinach od 8:00 do 24:00. 

Dla oszczędnych i często korzystających z parkingów płatnych rozwiązaniem może być karta abonamentowa. 7-dniowy abonament kosztuje 100 zł, natomiast dwutygodniowy 160 zł. Czy jest to koszt, który warto ponieść w przypadku dłuższego urlopu? To każdy kierowca musi rozstrzygnąć sam. 

Warto wiedzieć, że strefa płatnego parkowania zgodnie z uchwałą z 2016 roku obejmuje 9 ulic w gminie Mielno, tj. ulice: 1 Maja, Nadbrzeżną w Mielnie, Parkową, Wojska Polskiego w Mielnie – na odcinku od skrzyżowania z ul. B. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Grażyny, Grażyny, ul. Sanatoryjną na odcinku od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Piastów, ul. Słoneczną oraz ul. Leśną w Łazach – na odcinku od głównego wejścia na plażę do ul. Wąskiej, a także ul. Południową w Sarbinowie. 

Parking w ośrodku Herbal&SPA

W gruncie rzeczy trudno wyobrazić sobie parking darmowy, który jednocześnie będzie blisko wody. Dlatego tak ważny dla zmotoryzowanych jest wybór takiego ośrodka na urlop, w którym miejsce parkingowe jest jak najbardziej dostępne – bez żadnych dodatkowych opłat czy ograniczeń. W Herbals&SPA masz dostęp do miejsca postojowego – wręcz dbamy o to, aby po przyjeździe nie było najmniejszej potrzeby korzystania z samochodu w trakcie pobytu.

Na terenie Herbals&SPA możesz uprawiać sport na jednym z boisk lub po prostu podziwiać piękne okoliczności przyrody nad jeziorem Jamno. Masz ochotę wyjść nad Bałtyk? Do plaży z naszego ośrodka jest raptem kilka minut spacerem. Możesz tam również dotrzeć na rowerze, ponieważ udostępniamy je bezpłatnie naszym gościom. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się pobytem w Mielnie bez potrzeby jeżdżenia samochodem i poszukiwania miejsca parkingowego.