Zima z dzieckiem nad morzem

Wybierając odpowiednie miejsce na wypoczynek, najczęściej zaczynamy od potrzeb naszych dzieci. To w końcu one są najbardziej wymagające w czasie wyjazdu, a każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Dlaczego w takim razie warto wybrać się nad morze, zamiast na tradycyjne zimowisko w górach? Bałtyk to świetne miejsce na zimowy urlop dla rodzin z dziećmi. 

Wyjazd dla podreperowania odporności

Nadmorskie miejscowości to jedno z najlepszych miejsc w kraju, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było zdrowe i odporne na wszelkie choroby sezonowe, przeziębienie, grypę, zapalenia i tym podobne. Dlaczego? Jest tak z dwóch bardzo istotnych powodów. Po pierwsze, do 300 metrów od brzegu morza w powietrzu unosi się tak zwany aerozol morski. Co to jest? To mieszanina kilku pierwiastków (jodu, bromu, magnezu, wapnia), których obecność pomaga w oczyszczeniu dróg oddechowych. Wzburzony zimą Bałtyk nasyca powietrze wspomnianym aerozolem, dlatego tak istotne w czasie pobytu są spacery nad brzegiem. Zimy w Mielnie są raczej pozbawione śniegu, stąd spacer nie będzie wielkim wysiłkiem nawet dla największych leniuchów. Aktywnym natomiast przy dobrej pogodzie proponujemy wycieczki rowerowe na pojazdach, które udostępniamy w Herbals&SPA bez dodatkowych opłat. 

Po drugie, w Mielnie, w przeciwieństwie do miejscowości górskich, nie ma problemu ze smogiem. Powietrze jest tu naturalnie czyste, dzięki czemu oddech jest swobodny i zdrowy. Nie ma potrzeby noszenia masek czy unikania wyjątkowo zimnych dni. Te zresztą występują nad Bałtykiem znacznie rzadziej niż na południu Polski – takie uwarunkowanie klimatyczne. Dzięki temu morze maluje piękny krajobraz, którego nie sposób odnaleźć w innych częściach kraju. Przed spacerem nie zapomnij jednak ubrać dziecka na cebulkę, ponieważ nad morzem naprawdę wieje!

Dla dzieci nadpobudliwych

Twoje dziecko cierpi i jest bardzo niespokojne, gdy wokół niego nieustannie coś się dzieje? Być z tego powodu rezygnujesz z wakacji nad morzem, ponieważ takie miejscowości jak Mielno są wręcz przepełnione. Trudno wtedy o wypoczynek w jakiejkolwiek formie. Zupełnie inaczej jest zimą. To doskonały czas na to, aby się wyciszyć, co może służyć również Twojemu dziecku. Zimą Mielno w porównaniu do lata jest wręcz opustoszałe. Zapomnij o tysiącach turystów stłoczonych na plaży, pełnych klubach i hałasie do późnych godzin wieczornych. W chłodnych miesiącach panuje tu cisza i spokój, której tak poszukujesz. Cała plaża dla Was! 

Wybierz miejsce przyjazne dzieciom

Sama okolica to nie wszystko, aby przyjazd z dziećmi miał sens – potrzebujesz jeszcze odpowiedniego ośrodka, który będzie przystosowany dla całej rodziny. Czego nie może w nim zabraknąć? Poza środkami czystości czy np. elektroniczną nianią, nocnikiem i termometrem każdy pokój powinien być bezpieczny (np. poprzez zakrycie kontaktów). W naszym ośrodku ponadto znajdziesz łóżeczko dla dziecka, wanienkę do kąpieli i wygodne krzesełko do karmienia. A co z rozrywkami? 

W przypadku dłuższych zimowych wieczorów warto mieć na miejscu zestaw gier i innych rozrywek (np. stół bilardowy). Dzięki temu unikniecie nudy. Poza tym sam nocleg powinien być atrakcyjny dla dzieci, a kto z nas nie marzył o prawdziwym domku na drzewie? To właśnie czeka na całą Twoją rodzinę w Herbals&SPA – pojemny domek z wszystkimi udogodnieniami, który znajduje się nad jeziorem Jamno oraz niedaleko Morza Bałtyckiego. 

Dla Twojej wygody świetnym rozwiązaniem są także śniadania oraz obiadokolacje, które znajdziesz pod drzwiami domku o umówionej godzinie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo czasu na przygotowaniach i zakupach, jednocześnie pozwoli poświęcić go dzieciom. Masz ochotę zjeść coś innego? Zapraszamy do restauracji Kubryk, która znajduje się na naszym terenie. Dostosowaliśmy ją do potrzeb rodziny z dziećmi – w naszym menu każdy znajdzie coś dla siebie!