konferencja nad morzem

Jak wybrać idealne miejsce na konferencję?

Firmowe konferencje już dawno przestały być sztywnymi, nastawionymi tylko na przekazywanie informacji spotkaniami. Dziś konferencja oznacza znacznie więcej – kojarzymy ją z nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych, zdobywaniem wiedzy w kuluarach czy szeroko pojętą informacją. Stąd wybór odpowiedniego miejsca na zorganizowanie konferencji nie jest takie prosty. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę podczas organizowania firmowego lub branżowego spotkania. 

Odpowiedniej wielkości sala konferencyjna

Spotkanie branżowe lub firmowe należy przede wszystkim dopasować do liczby gości, których się spodziewamy. Mniejsze spotkania nie wymagają ogromnej sali dla setki osób, to oczywiste. W sali nie może natomiast zabraknąć takich standardów jak klimatyzacja lub Wi-Fi, co bywa problemem nawet podczas największych imprez branżowych. Podobnie w wypadku dostępności gniazdek, dzięki którym uczestnicy mogą podłączyć swoje komputery. Istotny jest również projektor lub odpowiedniej wielkości telewizor, dzięki któremu prelegenci bez trudności będą mogli wyświetlić swoje prezentacje. Kolejnym atutem, który warto wziąć pod uwagę, jest dostęp światła słonecznego. Może się to wydawać dość błahe, ale światło słoneczne znacząco poprawia komfort uczestników spotkania, co odróżnia sale z dużymi, przeszklonymi ścianami od hotelowych powierzchni, często ukrytych w głębi budynku. 

Dodatki

Jeśli organizujesz spotkanie integracyjne dla swojego zespołu, to nie może podczas niego zabraknąć ciekawych aktywności do wyboru. Nic tak nie zbliża zespołu jak wspólne zajęcia – wycieczki rowerowe, sauna czy basen. Dla osób uwielbiających adrenalinę świetnym rozwiązaniem mogą być motorówki, rejs żaglówką czy szybkie skutery wodne. Jeśli w firmie mamy osoby aktywne fizycznie, to powinniśmy szukać ośrodków, gdzie czekają na nas boiska do siatkówki, piłki nożnej czy korty tenisowe. Dodatkowo nie powinno zabraknąć miejsca do grilla i na ognisko, gdzie zespół może spędzić wieczór i integrować się w bardzo swojskiej atmosferze. Trudno wyobrazić jakąkolwiek imprezę firmową bez możliwości spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu po szkoleniu czy konferencji – szczególnie z dala od miejskiego zgiełku. Jednym z takich miejsc są domki na wodzie w Mielnie. 

Atrakcyjne miejsca noclegowe dla uczestników

Typowe pokoje hotelowe to przeżytek – czas na nowoczesne domki na wodzie! Prywatne domki sprawiają, iż przestrzeń do mniej oficjalnego networkingu nabiera zupełnie nowego wymiaru. Łączą w sobie luźniejszą atmosferę i jednocześnie zapewnia niezapomniane wrażenia – widok z okien, szczególnie podczas zachodu słońca, jest wprost oszałamiający. W tak przyjaznym otoczeniu zdecydowanie łatwiej o integrację czy nawiązywanie kontaktów biznesowych bez względu na branżę.

Apartamenty na wodzie są w pełni wyposażone, dzięki czemu uczestnicy spotkania nie muszą zabierać ze sobą dużego, nieporęcznego bagażu. Wszystkie udogodnienia są na miejscu! Każdy z gości otrzymuje śniadanie dostarczone wprost pod drzwi apartamentu, a w trakcie konferencji oferujemy przerwy na kawę oraz lunch. Ponadto dla firm, które funkcjonują w social media, krajobraz jeziora perfekcyjnie sprawdzi się jako tło zdjęć i relacji prezentowanych na kontach w mediach społecznościowych. Houseboats warto wybrać na miejsce konferencji nie tylko ze względu na przepiękną lokalizację, ale i z powodu doskonałej obsługi, który może konkurować z o wiele droższymi hotelami. 

Zaintrygowany? Szukasz unikalnego miejsca na spotkanie firmowe nad jeziorem? Sprawdź ofertę HT Houseboats w Mielnie i zarezerwuj naszą salę i domki dla uczestników już dziś!