Wiosna nad morzem

Powody, dla których warto wybrać się wiosną nad morze

Wiosna – z jednej strony przyroda budzi się do życia, a z drugiej my sami również potrzebujemy regeneracji po zimie. To także czas pierwszych urlopów, więc idealnym miejscem na odpoczynek jest morze. Woda, czyste powietrze oraz wszechobecna zieleń pozwala odpocząć i nabrać sił podczas długich spacerów oraz plażowaniu w pierwszych promieniach słońca.

Wiosenna pogoda nad morzem

Zaletą urlopu nad morzem w drugim kwartale roku są puste plaże. W marcu i kwietniu króluje to cisza i spokój – idealne miejsce dla osób pragnących odpoczynku. Pierwsze większe grupy turystów pojawiają się dopiero w czerwcu. Niektórych mogą odstraszać niskie temperatury, ale nic bardziej mylnego. Wiosną średnia temperatura w nadmorskich miejscowościach wynosi od ok. 8 do 19°C, a w czerwcu zazwyczaj to już powyżej 20 stopni Celsjusza, co daje szansę na zdobycie pierwszej opalenizny w sezonie. W chłodniejsze dni wystarczy ubrać się cieplej, zabrać ze sobą leżak i zrelaksować się przy szumie fal, odgłosach mew i blasku słońca. Do tego dochodzą piękne zachody, tak miłe dla oka po jesiennej i zimowej szarudze.

To bardzo dobra terapia nie tylko dla głowy, ale i ciała. Nasza skóra po zimie jest “głodna” witaminy D3, której najlepszym źródłem są właśnie promienie słoneczne. Poza tym podczas urlopu spędzonego nad morzem przyjmujemy sporą dawkę jodu, co wzmacnia funkcjonowanie układu oddechowego (polecane dla osób z chorobami tarczycy). Ponadto wyjazd do nadmorskich miejscowości to detoks od smogu oraz bardzo dobra opcja dla alergików, ponieważ nad morzem panuje dużo mniejsze stężenie pyłków.

Jeżeli chodzi o temperaturę wody w Bałtyku, to w kwietniu wynosi ona ok. 4-5°C, w maju – ok. 10°C, a w czerwcu ok. 15°C. W pierwszych miesiącach wiosny w grę wchodzi więc jedynie moczenie stóp lub tak popularne w tym roku morsowanie dla osób, które lubią tego typu aktywność.

Wiosenna regeneracja nad morzem

Początek wiosny nad morzem to nie tylko puste plaże, ale też mniej zaludnione deptaki oraz promenady. Można wykorzystać ten czas na codzienne spacery, treningi nordic walking lub biegi, co świetnie wpływa na redukcję napięcia, poprawę kondycji, a także pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, które być może nagromadziły się w trakcie zimy. Kolejna propozycja atrakcji to wycieczki rowerowe po bardzo dobrze przygotowanych nadmorskich trasach rowerowych. Zaletą wykonywania tych zajęć wiosną jest fakt, że dni nie są tak upalne jak latem, dzięki czemu lepiej znosimy wysiłek. Warto przy okazji poszukać miejsca noclegowego, które będzie oferowało rehabilitację, masaże bądź SPA, co pozwoli dodatkowo podreperować kondycję i stan zdrowia.

hamak w domku nad morzem

Nocleg blisko natury w Herbals Glamping!

Morze to nie tylko woda i plaża, ale również zieleń. Wybierając się w tym okresie nad Bałtyk, szukajmy miejsca, gdzie będzie jej jak najwięcej. Taką możliwość dają domki Herbals Glamping, które znajdują się w drzewach nad jeziorem Jamno w Mielnie. Są one w pełni wyposażone (aneks kuchenny, klimatyzacja), a ich dodatkowe atuty to m.in. jacuzzi i sauna (w wybranych kwaterach). Ponadto nie trzeba wcale ruszać w kierunku centrum Mielna, by aktywnie spędzić czas. Na zewnątrz ośrodka Herbals&SPA można skorzystać m.in. z kompleksu boisk, mini parku linowego, szeregu atrakcji dla dzieci oraz wypożyczyć sprzęt wodny do zwiedzania jeziora Jamno. Natomiast wewnątrz obiektu funkcjonuje m.in. restauracja oraz centrum SPA. Brzmi jak idealna propozycja na wiosenne wakacje!