rowerek wodny aktywność fizyczna, któa relaksuje

Rowerek wodny – aktywność fizyczna, która relaksuje!

Rowerek wodny to aktywna forma wypoczynku, z której warto skorzystać nie tylko latem. Ciepłe dni wiosną i wczesną jesienią także zachęcają do rodzinnych “rejsów” – podziwianie okolicznych widoków nie tylko relaksuje, ale i wpływa korzystnie na zdrowie. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przepłynąć jeziora na rowerku wodnym i szukasz miejsca, gdzie jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego – zapraszamy Cię do domków na drzewach Herbals Glamping! Przekonaj się, ile korzyści i frajdy płynie z wodnych atrakcji!

Relaks + aktywność fizyczna = efektywny wypoczynek

Relaks to przede wszystkim “złapanie” maksymalnej równowagi psychicznej i stanu odprężenia. Część osób w ramach odpoczynku wybiera takie aktywności, które nie wymagają wysiłku fizycznego – w czasie wolnym chętniej zagrają w planszówkę lub włączą ulubiony serial, niż przebiegną choćby najmniejszy dystans. Są też tacy, którzy wypoczywają tylko aktywnie, łącząc z tym swoją pasję. Rower, siłownia, wspinaczka po górach – cokolwiek, byle zaangażować do pracy swoje mięśnie!

Czy można zrelaksować się, jednocześnie będąc w ciągłym ruchu? Tak! Najlepszym przykładem jest tutaj “rejs” rowerkiem wodnym na jeziorze – odpręża nas delikatnie bujająca woda i otaczające widoki, ale sami musimy przejąć stery, aktywnie pedałując. Wysiłek nie jest zbyt intensywny, ale to wystarczy, by przypłynęła do nas cała fala endorfin (hormonów szczęścia).

Rowerek wodny – dla kogo ta atrakcja?

Bez względu na to, czy jesteś wysportowany, czy nie, możesz śmiało rozważyć przejażdżkę rowerem wodnym. Dla kogo będzie to najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu?

  • Dla miłośników tradycyjnych przejażdżek rowerowych – tutaj wszystko odbywa się dokładnie tak samo, z tą tylko różnicą, że suniemy po wodzie.
  • Dla tych, którzy nie potrafią pływać – możesz skorzystać z uroków “rejsu” rowerkiem wodnym nawet jeśli nie masz karty pływaka. Zanim wejdziesz na “pokład”, otrzymasz specjalną kamizelkę ochronną tzw. kapok.
  • Dla lubiących kąpiele słoneczne – opalanie to nie tylko długie wylegiwanie się na plaży, gdy żar leje się z nieba. Pływając rowerkiem wodnym, przyciągasz promienie słoneczne, ale i czujesz delikatny chłód od wody. Co ciekawe, dostępne są też rowerki ze specjalnie wyprofilowanym siedziskiem do opalania – w tym przypadku dłuższy postój na środku jeziora jest jak najbardziej usprawiedliwiony!
  • Dla spędzających wakacje nad jeziorem czy rzeką – nieopodal akwenów wodnych znajdują się zwykle wypożyczalnie sprzętu do aktywności na wodzie. Skorzystanie z tej możliwości, będzie więc ciekawym urozmaiceniem pobytu w ośrodku wypoczynkowym czy hotelu.
  • Dla rodzin, które chcą zorganizować ekscytujący dzień swoim pociechom – w trakcie wodnej przejażdżki dzieci cieszą się czasem z najbliższymi, ucząc się obserwować otaczający świat. Zajęcia sportowe pozwalają rodzinie stać się jedną drużyną, która musi współpracować. A to wszystko uzupełnione dobrą zabawą, śmiechem i rodzinnymi pogawędkami.
  • Dla zwolenników ekologicznego stylu życia – rowery wodne nie mają zainstalowanych silników, dlatego nie szkodzą środowisku – idealny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym.
  • Dla każdego, kto chce być bliżej natury i planuje do swojego wypoczynku wprowadzić element aktywności fizycznej. Dlatego też do kolejki po wypożyczenie rowerku wodnego mogą ustawić się zakochane pary, grupy przyjaciół czy rodziny z dziećmi – spędzając wspólnie czas, jeszcze bardziej zacieśnią więzi i uzupełnią ten nieco mniej aktywny wypoczynek.

Wypoczywaj aktywnie w Herbals Glamping – rowerki wodne, kajaki, pontony i inne aktywności

Zaplanuj pobyt z całą rodziną w domkach na drzewie Herbals Glamping i oddaj się wodnemu szaleństwu! Skorzystaj z wypożyczenia u nas rowerków wodnych i przepłyń wzdłuż i wszerz jezioro Jamno, doświadczając piękna otaczającej Cię scenerii. Co więcej, pływanie rowerkiem wodnym możesz połączyć z innym zajęciem, np. czytaniem książki czy słuchaniem muzyki. Dzięki temu nie skupiasz swojej uwagi na pracy stóp, ale wysiłek z pewnością doceni Twój organizm, odwdzięczając się lepszą kondycją i samopoczuciem.

Chcąc wypłynąć na szerokie wody, ale nie angażując w to żadnych mięśni, skorzystaj z wypożyczenia pontonu z silnikiem – jest szybszy niż rowerek, a wspaniałe widoki także masz na wyciągnięcie ręki.

A może jesteś zwolennikiem bardziej wymagających sportów wodnych? Pokuś się o wynajem kajaków – wiosłując, zaangażujesz do pracy mięśnie rąk. Inną, równie ciekawą formą aktywności, którą również zapewniamy, jest deska SUP – rekreacyjne pływanie nie wymaga specjalnego przygotowania i przeznaczone jest dla każdego, bez względu na poziom kondycji fizycznej i wiek.

Jeśli jednak marzysz o beztroskim relaksie i chwili dla siebie, przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego – pływającą saunę, czyli SPA na wodzie, które oczyszcza ciało i regeneruje umysł, będąc przy tym doskonałym uzupełnieniem pobytu w Herbals Glamping!

wakacje z dziećmi nad morzem

Wypoczynek nie zawsze musi być bierny. Zdecyduj się na aktywny relaks i wybierz taką formę spędzania czasu wolnego na wodzie, która najbardziej do Ciebie pasuje. Przebywając na urlopie w domkach na drzewie Herbals Glamping, możesz czerpać jak najwięcej frajdy z wodnych atrakcji, a co za tym idzie – w pełni się zrelaksować i poprawić swoją kondycję. Przebywając na świeżym powietrzu jesteś lepiej dotleniony, a więc masz więcej energii na to, żeby cieszyć się rodzinnym wyjazdem!