jesienne wieczory nad morzen

10 pomysłów na długie, jesienne wieczory nad morzem

Planujesz jesienny wyjazd nad morze i zastanawiasz się, co można robić tutaj wieczorową porą z całą rodziną? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, które wcale nie zakładają chowania się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty, a zachęcają do podjęcia różnych aktywności. Podpowiemy Wam, jak dobrze się bawić nad morzem, a zwłaszcza w domkach na drzewach Herbals Glamping nawet, gdy nieco mocniej zawieje jesienną bryzą…

1. Zaplanuj jogging na plaży

Kiedy wieczór rozgości się już na dobre, ubierz się ciepło, ale wygodnie i biegnij na plażę…pobiegać. Taki trening zapewni Ci nie tylko mnóstwo endorfin, ale lepszą kondycję fizyczną i cudowne wrażenia zmysłowe – o zmroku morze jest nieco mniej widoczne, więc bardziej skupisz się na wsłuchiwaniu w szum fal. A to przecież odpoczynek sam w sobie!

2. Wybierz się na grzybobranie

Maślaki, borowiki, a może podgrzybki? Jeśli choć trochę znasz się na rodzajach grzybów i potrafisz rozpoznać te jadalne – zorganizuj wielkie, rodzinne grzybobranie. Leśnych terenów nad morzem nie brakuje, a “chowają” się tam z pewnością piękne okazy! Chcesz się przekonać? Szykuj wiklinowy koszyk, zapuść się w głąb lasu i zbierz jak najwięcej jadalnych “kapeluszy”!

3. Zagraj w planszówki

Gry planszowe zawsze “polecają się” na miłe spędzanie czasu w gronie rodziny czy znajomych. W planszówkach trzeba wykazać się sprytem, refleksem i przechytrzyć przeciwnika, co wiąże się z rywalizacją połączoną z chwilami przepełnionymi rodzinnymi pogawędkami. Jeśli więc w dobie technologii zapomniałeś o istnieniu gier planszowych – rozłóż plansze na plaży albo w naszym domku na drzewie Herbals Glamping i sprawdź swoje umiejętności, bacznie obserwując poczynania przeciwników!

grzybobranie nad morzem

4. Zadbaj o odnowę biologiczną w saunie

Długie, jesienne wieczory to doskonała okazja do zadbania o swój relaks zarówno ciała, jak i ducha. Rytuały domowego spa urządzaj jak najczęściej, jednak przebywając na urlopie wypoczynkowym – postaw na zabiegi profesjonalne. W Herbals Glamping oferujemy gościom saunę pływającą – to tutaj możecie ogrzać się po jesiennym spacerze i chłonąć pozytywne bodźce przez każdą komórką ciała!

5. Wybierz się na rodzinny spacer

Rodzinny spacer połączony z poszukiwaniem oznak jesieni? Sami przyznajcie, że brzmi już fantastycznie, a co dopiero zorganizowanie takiej “akcji” nad morzem. Taką przechadzką można wzbogacić o dodatkowe zadania – kto pierwszy znajdzie czerwonego liścia czy kasztana o ciekawym kształcie? Czas dokładnie przeszukać nadmorskie lasy i parki!

6. Zagraj w bilard lub piłkarzyki

Jeśli rzucanie kostką w planszówkach jest dla ciebie zbyt monotonne, proponujemy grę w bilarda – weź do ręki kij i zdecydowanym ruchem wbij bilę w specjalny otwór w rogu stołu lub zagraj w piłkarzyki – sprawnie operując swoją piłkarską drużyną. To świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, która dostarczy wszystkim iście sportowych emocji!

piłkarzyki

7. Pokochaj sport

W zdrowym ciele, zdrowy duch – jak głosi znane przysłowie, a sprawdzi się ono również w nadmorskich okolicznościach. I choć dni są coraz chłodniejsze, nie warto rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu! Spacer brzegiem morza połączony z wdychaniem jodu, a może energiczna, rowerowa przejażdżka przez korytarz Alei Lipowej? Nieważne, jaką aktywność wybierzesz, zadbasz o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, podziwiając przy tym zapierające dech w piersiach jesienne krajobrazy!

8. Poznawaj nowe smaki kulinarne

Jeśli do tej pory byłeś raczej kulinarnym tradycjonalistą – jesiennymi wieczorami próbuj nowych smaków! W Herbals Glamping właśnie wprowadziliśmy ofertę z sushi w roli głównej zarówno dla gości hotelowych, jak i wszystkich z wewnątrz. Rozsmakuj się w japońskich rolkach i nadaj jesieni nowego, orientalnego smaku, pełnego kolorów również na talerzu!

9. Podziwiaj zachody słońca

Kto powiedział, że pikniki zarezerwowane są tylko na letni czas? Zabierz pod pachę koc, termos gorącej herbaty i rozsiądź się wygodnie na plaży, czekając na malowniczy zachód słońca. Nie zapomnij tylko o ciepłym swetrze, który okryje Cię przed podmuchem jesiennego wiatru. Łap każdą chwilę pobytu nad morzem jesienią i ciesz się przedłużonymi wakacjami!

10. Sfotografuj jesień

Jesienne barwy aż proszą się o zatrzymanie ich na pamiątkowych ujęciach krajobrazu. Promienie słońca odbijające się od purpurowo-żółto-czerwonych liści stworzą na zdjęciach piękną historię – kadry portretowe lub zdjęcia makro? Jesień w każdym obiektywie prezentuje się znakomicie! Zaplanuj pobyt nad morzem i przekonaj się sam, że nie ma lepszego czasu na rozwinięcie pasji fotograficznej, jak złota polska jesień, która wręcz “zachęca” do spacerów z aparatem w dłoni.

jesień nad morzem

Herbals Glamping – tu każdy jesienny wieczór będzie piękny!

Jeśli chcesz zawitać nad Bałtyk jesienią, koniecznie wybierz hotel, który zapewnia różne aktywności, dzięki czemu krótkie, jesienne dni wypełnisz po brzegi różnymi atrakcjami. W Herbals Glamping zapewnimy Ci niezapomniany pobyt urozmaicony zarówno o aktywny wypoczynek, jak i wieczór planszówek, który w domkach na drzewie będziesz mógł zorganizować, by dostarczyć sobie nieco rozrywki. Chodzi Ci po głowie jeszcze inny sposób na spędzenie długiego wieczoru nad morzem? Ruszaj w drogę, a szczegóły swojego pomysłu obmyślisz już w domku na drzewie!