Aktywność fizyczna nad morzem

Zapach czystego morskiego powietrza orzeźwia w upalne dni i działa kojąco na układ nerwowy za sprawą obecnego w nim jodu. Przebywając nad morzem, mimowolnie wdychamy aerozol solankowy pełen cennych minerałów, co działa zbawiennie na nasz układ oddechowy. Aktywność fizyczna w takich warunkach to niezapomniana przyjemność i korzyść dla zdrowia. Jak spędzać czas nad morzem?

Spacer, jogging, nordic walking – aktywność dla każdego

Podczas urlopu warto podejmować jak najwięcej aktywności fizycznych, ale nie musi to być wielki wysiłek. Spacer brzegiem plaży świetnie dotlenia organizm. Oczywiście im dłuższy dystans pokonamy, tym lepiej. Tym sposobem można przejść z jednej miejscowości do drugiej. Można przejść się częścią międzynarodowego szlaku nadmorskiego E-9, ale na wybrzeżu nie brakuje też innych tras i parków krajobrazowych. Ze względu na niewielkie wzniesienia dobrym pomysłem jest spacer z kijkami – nadbałtyckie tereny są doskonałe do uprawiania nordic walkingu. A może jogging na plaży o wschodzie lub zachodzie słońca? Takie widoki pozostają w pamięci na długo.

Prawdziwym centrum nordic walkingu jest Mielno. Jest to także stolica polskich morsów, czyli miłośników zimowych kąpieli.

Przejażdżki rowerowe – wybrzeże bałtyckie pełne możliwości

Polskie wybrzeże obfituje w malownicze szlaki turystyczne stworzone specjalnie dla rowerzystów, a ich zróżnicowany stopień trudności pozwala każdemu czerpać przyjemność z przejażdżki. Można się z łatwością przemieszczać pomiędzy wieloma miejscowościami. Ze Świnoujścia do Gronowa prowadzi polska część Nadmorskiego Szlaku Hanzeatyckiego, czyli międzynarodowego szlaku rowerowego R-10. Amatorzy wypraw mogą pokusić się o przejechanie 588 km, a nawet 7930 km, jeżeli zdecydowalibyśmy się na wyprawę terenami innych krajów nadbałtyckich, lub wybrać jeden z jego odcinków.

Tras rowerowych jest naprawdę wiele, a jedne z atrakcyjniejszych terenów znajdują się wokół Mielna. Właśnie tędy przebiega niebieski Szlak Pałaców. Znajduje się tutaj także trasa rowerowa Mielno-Sarbinowo-Gąski-Dobrzyca-Mielno, na której można zobaczyć m.in. latarnię morską, molo w Chłopach czy promenadę w Sarbinowie. Godna polecenia jest także trasa rowerowa dookoła jeziora Jamno o łatwym stopniu trudności. Na rowerach można zwiedzić więcej niż pieszo, a przy tym spędzić aktywnie wspaniały czas z rodziną lub przyjaciółmi. Wypożyczenie roweru tandemowego z pewnością jeszcze zacieśni bliskie więzi. A może jakaś para nauczy się dzięki niemu lepszej współpracy?

Aktywny wypoczynek w wodzie

Wyjazd nad morze wręcz zobowiązuje, aby skorzystać z wodnych atrakcji. Nawet gdy nie jest gorąco, można świetnie się bawić, pływając rowerkiem wodnym. Wypożyczalnie udostępniają również łódki wiosłowe i kajaki. To opcje, z których każdy możemy skorzystać niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. A może spróbować czegoś nowego? Coraz większą popularność zyskuje deska SUP (Standup Paddle). To szeroka deska, na której stoimy i odpychamy się przy pomocy wiosła. Pływanie na desce z wiosłem jest najłatwiejszym sportem wodnym, który może spodobać się całej rodzinie, ale stawianie pierwszych kroków powinno odbywać się na spokojnym akwenie, dlatego na początek najlepiej wybrać zatoczkę, a nie otwarte morze.

Na spragnionych intensywniejszej aktywności czeka windsurfing i kitesurfing, a w niektórych miejscowościach można poczuć ekstremalne emocje na FlyBoardzie. Szkoda marnować czas wyłącznie na plażowanie. Wykorzystajmy urlop w sposób, dzięki któremu poczujemy moc pozytywnej energii! Jeśli więc naprawdę chcemy aktywnie spędzić wakacje, warto skorzystać z oferty Herbals & SPA, dzięki której marzenie o spływie kajakowym czy pływaniu na desce surfingowej stanie się faktem!