Gąski – miasteczko nieopodal Mielna, które zachwyca!

Nad polskim Morzem Bałtyckim jest takie miejsce, gdzie spokój i cisza przeplata się z zachwytem, a wtóruje im delikatny szum obijających się o brzeg fal. Obejmujecie wzrokiem malowniczą scenerię i relaksujecie się każdym oddechem czystego nadmorskiego powietrza. Tak poczujecie się w naszych domkach na drzewach Herbals Glamping , które są świetną bazą do poznawania okolicy, a między innymi Gąsek mających całkiem sporo do zaoferowania.

Gąski i Mielno – dobrzy sąsiedzi

Będąc naszymi gośćmi, pomiędzy hotelowym odpoczynkiem zapewne zdecydujecie się zwiedzić Mielno, a tu: pomnik morsa, pomnik jelenia, Promenadę Przyjaźni czy też Leśną Pętlę Przygód i Niespodzianek.

Jeśli jednak głód poznawania kolejnych miejsc nie będzie dawał Wam spokoju, nie dopisze Wam pogoda podczas wyjazdu czy też przybędziecie nad morze poza sezonem – warto zaplanować sobie czas na odwiedzenie innych miejsc.

Organizując wycieczkę objazdową (jeśli dysponujecie swoim środkiem transportu), zajrzyjcie do pobliskich miasteczek, chociażby sąsiadujących Gąsek, w poszukiwaniu ciekawych atrakcji, którymi zagospodarujecie plan dnia, gromadząc kolejne niesamowite wspomnienia znad morza!

Atrakcje w Gąskach – co warto zobaczyć?

Gąski to propozycja dla osób, które chcą spędzić urlop w kameralnych okolicznościach, bez tłumów oblegających chociażby Trójmiasto. Oznacza to, że tutejsze atrakcje nie będą gromadziły niekończących się, męczących kolejek odbierających frajdę z zabawy. Gdzie warto zawitać, będąc w Gąskach?

a) Plaża w Gąskach – możecie powiedzieć “plaża jak to plaża, piasek, a w tle trochę zieleni, nad Morzem wszędzie to samo”. Niezupełnie, ponieważ plaża w Gąskach, jak i zresztą obszar okolicznych nadmorskich miasteczek i wsi znajduje się w obrębie chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, na którego terenie podziwiać można zapierające w dech klify i krajobraz wydmowy.

b) Latarnia morska w Gąskach – mająca ponad 50 m wysokości góruje nad szeroką i piaszczystą plażą i jest jednocześnie punktem orientacyjnym skupiającym inne atrakcje (strefę gastronomiczną czy kramiki z pamiątkami) Odcięta jest od lądu lasem wydmowym, a u jej podnóża znajduje się klimatyczny domek latarnika. 190 kamiennych i krętych schodów może nie zachęca do zwiedzenia nadmorskiej wieży, szczególnie tych z Was, którzy stronią od aktywności fizycznej, ale wierzcie nam – widok z latarni morskiej w Gąskach wynagrodzi Wam wszelkie trudy!

c) Pałac Morski – to jeden z najstarszych, zabytkowych obiektów otoczony malowniczym gęstym parkiem ze srebrzystymi klonami na czele. Tak zagospodarowana atrakcyjna przestrzeń zachęca do eksplorowania, jednak wnętrze budynku nie jest udostępnione do zwiedzania – znajduje się tutaj ośrodek konferencyjny. Pozostają więc spacery w parku i skorzystanie z jego atrakcji – boiska sportowego z kortami tenisowymi oraz placem zabaw dla dzieci. Atrakcja w Gąskach z pewnością warta odwiedzenia!

Atrakcje w okolicy Gąsek

  • W Sarbinowie (6 km od Gąsek) mieści się piękny nadmorski pasaż widokowy i kościół zlokalizowany tuż przy plaży.
  • W Chłopach (8 km od Gąsek) zachwyca zabytkowa budowla dawnej osady rybackiej, 16-ty południk (obelisk) i przystań rybacka.
  • W Pleśnej ( 7 km od Gąsek) warto zobaczyć malowniczy klif.
  • W Ustroniu Morskim ( 12 km od Gąsek) rosną najstarsze w Polsce dęby, znajduje się Skansen Chleba,Western Park, kompleks sportowy z aquaparkiem.
  • W Dobrzycy (8 km od Gąsek) rozciągają się Ogrody Hortulus z ogromnym labiryntem z żywopłotu i wieżą widokową.
  • W Mielenku (10 km) warto pospacerować piękną aleję lipową.

Poza mniejszymi miasteczkami oczywiście możecie odwiedzić miasta typu Kołobrzeg, Koszalin czy Mielno, które przyciągają klimatyczną starówką i zazielenionymi terenami. Jeśli padnie na ostatnią propozycję – zapraszamy Was po cudowne wspomnienia do domków na drzewach Herbals Glamping, a stąd na wycieczkę do pobliskich Gąsek!