Gry karciane – ciekawe i zabawne propozycje dla dzieci i dorosłych

Czas podróży czasem się dłuży, szczególnie trasa na miejsce wypoczynku. Teoretycznie zawsze można taką podróż przespać, ale dla tych, którzy do wielkich śpiochów nie należą, a szukają ciekawego zajęcia – mamy propozycje prostych gier karcianych dla dzieci i dorosłych! Jeśli więc znudzi Ci się czytanie książki czy słuchanie muzyki, wchodzą właśnie one…

Łap za słówka

Liczba graczy: 3-8
Wiek graczy: 8+

Niech rzuci kamieniem ten, co będąc dzieckiem, nie przedrzeźniał mamy, taty, rodzeństwa czy koleżanki ze szkoły, robiąc przy tym dziwnie śmieszne miny. Tak samo z łapaniem za słówka, czyli złośliwe komentarze/ przytyki dotyczące wypowiedzi. Nikt tego nie lubi, ale jest czas, który na to pozwala – to ten spędzony na grze o takim właśnie tytule!

W „Łap za słówka” Waszym zadaniem jest napisać słowa, których nie wychwycili przeciwnicy. Wymyślajcie dziwne, unikalne słowa, bo wtedy macie największą szansę na wygraną. Gra jest tak przemyślana pod względem formy, że zmieści się w większej kieszeni, a już na pewno w wycieczkowym plecaku czy torbie!

Piotruś

Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+

Do gry w Piotrusia potrzebna jest specjalna talia kart składająca się z 25 kart- 12 par i jednej czarnej owcy – bezpańska karta zwana Piotrusiem. Jak się zabrać za rozgrywkę? Gdy macie już rozdane karty, dobieracie je w pary i odkładacie na bok (kartę ciągnie się od sąsiada lub z kupki). Przegrywa ten z graczy, który zostanie z Piotrusiem, nie tworząc żadnej pary z inną kartą. Czuwajcie, bo nigdy nie wiecie, czy Piotrusiem nie będziecie!

Memory

Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 7+

Memory, inaczej skojarzenia, to kolejna ekscytująca i prosta gra karciana już dla dwóch osób, w której najważniejsza jest spostrzegawczość i dobra pamięć. W memory możecie zagrać wspomnianym Piotrusiem lub kupić jako samodzielną grę. Cała frajda polega na odkrywaniu dwóch kart, by znaleźć parę.

Jeśli uda Wam się trafić na te same kartoniki – zabieracie kartę do siebie i w bonusie możecie kolejny raz spróbować swoich sił – a raczej siły Waszej pamięci! Kto jest zwycięzcą? Gracz, który zgromadzi najwięcej par!

Uno

Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 6+

Gdybyśmy mieli porównać UNO do innej znanej gry karcianej, byłoby to Makao, ponieważ zasady są zbliżone. Różnica jest tylko jedna – do UNO potrzebna jest specjalna talia kart, w której karty mają numery od 0 do 9 w czterech różnych kolorach. Poza tym mamy też karty specjalne, takie jak: karty stopu, karty zmiany kierunku.

Uwaga! Jeśli Wasza rodzina jest spora – w podróż zabraliście babcię, dziadka i kuzynostwo – Uno jest właśnie dla Was. Im więcej osób podejmie rękawicę, tym ciekawsza będzie rozgrywka! Zapamiętajcie tę nazwę, bo będziecie jej używać w każdej rozgrywce. Dlaczego? A dlatego, że kto ma UNO, ten ma władzę, czyli jedną kartę w ręku!

Inne gry karciane dla dzieci i dorosłych, które mogą Was zainteresować:

  • Kotostrofa;
  • Podaj dalej;
  • Wybuchowe kotki;
  • Dobble;
  • Gra pozorów;
  • Gra z jajem.

Rozgrywki pełne rodzinnego humoru w Herbals Glamping – najlepsze gry karciane

Tak się składa, że i my mamy całkiem pokaźną kolekcję gier karcianych dla dzieci i dorosłych, ale również planszówek. Jeśli Wasza rodzina uwielbia taką rozgrywkę połączoną z uruchomieniem szarych komórek – częstujcie się, bo starczy dla każdej rodziny, ale i pary czy grupy przyjaciół.

Spędzając u nas urlop, koniecznie rozegrajcie partyjkę z nagrodą dla zwycięzcy. Psst, tę też już mamy – co powiecie na przepyszne sushi? Naszym zdaniem gra warta świeczki!