Dlaczego warto przyjechać w czerwcu nad morze?

Zawsze jest dobry moment, by na chwile zostawić na sobą przeładowaną obowiązkami rzeczywistość i wyjechać, choćby na krótki urlop. Szum morskich fal, otulające ciepło promieni słonecznych i bliskość natury doładuje wasze życiowe akumulatory! Jeśli wolicie uniknąć tłumów, ale jednocześnie chcielibyście cieszyć się latem — wybierzcie się nad morze jeszcze przed sezonem! Polecamy Wam wypoczynkowe last minute: czerwiec nad morzem 2023!

Czerwiec 2023 – zalety urlopu nad morzem

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, na plaże nad Bałtykiem zaczynają masowo docierać wczasowicze. Sezon turystyczny rozkręca się, by osiągnąć swą pełnię w lipcu i sierpniu. Czy warto czekać na środek lata, by cieszyć się iście letnim wypoczynkiem? Oczywiście, że nie! Przedstawiamy Wam kilka zalet czerwcowych wypraw nad morze!

1. Spokój — czerwiec nad morzem to idealny miesiąc dla szukających relaksu

Wszechobecny tłum, walka o każdy kawałek plaży, kolejki po gofry, lody, przekąski… Jeśli nie chcecie spędzić połowy dnia na staniu w różnych kolejkach, rozważcie mniej popularne miesiące na letni wypoczynek. Czerwiec nad morzem jest zdecydowanie najmniej tłocznym miesiącem o tej porze roku.

2. Pogoda — słoneczny czerwiec nad morzem

Czerwiec nad morzem jest niemal tak samo ciepły i pogodny jak środek sezonu. Średnia temperatura powietrza w Mielnie wynosi ok. 22 stopni Celsjusza w czerwcu, a w lipcu – 24 stopnie (w ciągu dnia). Średnia temperatura wody w morzu w czerwcu wynosi 19 stopni, a w lipcu i sierpniu zaledwie o 2 stopnie więcej. Co należy zaznaczyć, to właśnie czerwcowe dni są najdłuższe w roku — słonecznych godzin jest aż 11! Mało tego — ze wszystkich letnich miesięcy, to właśnie w czerwcu spada statystycznie najmniej opadów!

3. Kwatery — wypoczynek i wzorowe warunki bez kompromisów

Jeśli nie zarezerwowaliście noclegów jeszcze w zeszłym roku, ze znalezieniem atrakcyjnego i jednocześnie niedrogiego miejsca w sezonie może być problem. Chyba że chcecie dojeżdżać do plaży autobusem… Zamiast desperackich zrywów, wybierzcie się nad morze w czerwcu!

4. Ceny — jak nie stracić fortuny (i nerwów) podczas wakacyjnych zakupów? Postawcie na urlop w czerwcu!

Słyszeliście o „rachunkach grozy” znad morza? Są one częstym tematem żartów w internecie. Prawdą jest jednak to, że w sezonie ceny potrafią wzrosnąć nawet o 100% i nie ma w tym nic śmiesznego! Spróbujcie w lipcowe popołudnie przejść z dzieckiem przez alejkę pełną straganów z pamiątkami, albo wybrać się na kolację w mieście (nie każdy ośrodek wypoczynkowy oferuje przecież wyżywienie!).

Czerwiec nad morzem 2023? Luksusowe last minute

Spójrzcie w kalendarz — do rozpoczęcia sezonu zostało już tylko kilkanaście dni. To ostatni moment, by zdecydować się na wypoczynek, którego zaletą jest… święty spokój! Przyjeżdżając w czerwcu nad morze, możecie spodziewać się rzadko spotykanej w sezonie ciszy. By doznać kojącego wypoczynku z dala od zgiełku miasta i spędzić czerwiec nad morzem 2023 – czas podjąć spontaniczną decyzję! Na pewno nie będziecie jej żałować!

Mielno należy do obleganych latem miast — nic w tym dziwnego! To szalenie atrakcyjne miasto i to pod każdym względem! Jednak by wakacje nad morzem były naprawdę udane, potrzebne jest wyjątkowe miejsce, łączące w sobie wszystkie możliwe zalety pobytu i zakwaterowania nad morzem! Takim miejscem jest z całą pewnością ośrodek Herbals Glamping!

Najwyższy czas, by sprawdzić dostępność luksusowych domków, zlokalizowanych pomiędzy jeziorem a morzem (zrobicie to wygodnie, przeglądając ofertę i upolować ostatnie wolne obiekty! Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu — zarezerwujecie jeden z domków Herbals Glamping, zaczniecie się pakować i ruszycie w drogę!