Namioty glampingowe

Namioty glampingowe – czym są i dlaczego warto?

Choć nazwa “namioty” może nam się kojarzyć raczej z mało ekskluzywnym sposobem noclegu, to jednak namioty glampingowe są wyjątkowe. To luksusowe wnętrza, które umożliwiają zakwaterowanie w bliskości z naturą, ale bez konieczności rezygnacji z wygód i komfortu.

Namioty glampingowe

Glamping, namioty – co to w ogóle jest? Tak może pomyśleć osoba, która nigdy wcześniej nie słyszała o glampingu, czyli po polsku “luksusowym kempingu”. Angielska nazwa, spopularyzowana także w naszym kraju, pochodzi od słów “glamour” i “camping”. Dokładnie tak, ekskluzywne namioty istnieją, a ich nazwa to nie jest chwyt marketingowy – wyposażenie i wygląd naprawdę robią wrażenie!

Łóżko, kanapa, kompleks kuchenny czy nawet… łazienka – nie brzmi jak wyposażenie standardowego namiotu, prawda? Tylko namioty glampingowe pozwalają na odpoczynek bez trosk o podstawowe potrzeby. Piękny wystrój i funkcjonalność wnętrza sprawia, że są one luksusowym miejscem do spędzenia urlopu. Poza standardowym wyposażeniem jak kuchnia i łazienka, niektóre namioty gwarantują dodatkowo także wanny z hydromasażem, panoramiczny widok na jezioro, hamaki czy wygodne łóżko, zupełnie jak w hotelu. Jeśli niezależnie od okoliczności oczekujesz wysokich standardów zakwaterowania, glamping to idealne rozwiązanie!

Co charakteryzuje namioty glampingowe?

Namioty glampingowe to przede wszystkim wygoda, której nie uświadczysz w tradycyjnych sposobach biwakowania. W dodatku glamping może być użytkowany przez cały rok, a nie tylko zimą. Namioty są wyposażone w klimatyzację z ogrzewaniem i chłodzeniem, a także są wodoodporne i wytrzymałe, dlatego nie musisz obawiać się wiatru czy deszczu. Solidna konstrukcja zapewnia także bezpieczeństwo przebywających w środku osób. Poza tym namioty glampingowe są także ekologiczne – jest to ważne dla wielu osób chcących dbać o środowisko naturalne. Jak można zauważyć, pobyt w namiotach glampingowych zupełnie nie przypomina biwaku w górach w ciasnych namiotach tradycyjnych – glamping może być naprawdę spory, nawet wielkości małego domku!

Jaka jest cena namiotów glampingowych? To oczywiście zależy od tego, czy chcemy go wynająć, czy kupić na własność. Cena kupna jest bardzo zróżnicowana, zależnie od modelu i preferencji, natomiast cena wynajmu waha się od 200 do nawet ponad 1000 zł za pobyt dwóch osób. Cena również zalety od standardu danego namiotu, ale również okresu wynajmu (najdroższe są w sezonie letnim).

Namiot nad morzem – najlepiej w Mielnie!

Zastanawiasz się, jakie są najbardziej polecane pola namiotowe nad morzem? Może nasza krótka opowieść o glampingu przekonała Cię do tego, aby w kolejne wakacje udać się pod namiot z dzieckiem czy całą rodziną i korzystać z odpoczynku na łonie natury, jednocześnie nie rezygnując z podstawowych wygód? Herbals Glamping oferuje swoim gościom pobyt w klimatycznych namiotach glampingowych, które znajdują się w okolicach plaży w Mielnie.

Niewielka odległość od morza, otoczenie przyrody, a w dodatku cisza i spokój mimo pobytu w wakacyjnej stolicy Polski to największe atuty Herbals Glamping. Nasze pole namiotowe to prawdziwy luksus – udaj się do SPA, spędź romantyczny wieczór w jednej z restauracji czy też udaj się na rejs żaglówką po jeziorze Jamno. A jeśli chcesz zostać w namiocie i odpoczywać – śniadania i obiady przyniesiemy do Twojego pokoju. Zapraszamy do skorzystania z oferty namiotów glampingowych w Mielnie!