wakacje bez testu

Wakacje bez testu – gdzie zaplanować bezpieczny i komfortowy wypoczynek?

Pandemia spowodowała, że wielu z nas decyzję o wakacjach zdecydowało się odłożyć na później lub całkowicie zrezygnowało z urlopu. Teraz, gdy sytuacja nieco się ustabilizowała znów otwierają się możliwości podróżowania po świecie, jednak z zachowaniem środków ostrożności w tym wykonaniem testów na obecność koronawirusa. Jakie jeszcze obostrzenia obowiązują turystów zagranicznych? Gdzie możemy spędzić urlop bez konieczności testowania się? Oczywiście w kraju – wakacje nad morzem bez testu będą bezpieczne, komfortowe i niezapomniane!

Urlop za granicą w czasie pandemii – jakie obowiązują obostrzenia?

Wyjazd za granicę wiąże się z okazaniem certyfikatu szczepiennego bądź statusu ozdrowieńca – w przypadku osób, które niedawno przechodziły COVID-19 i wytworzyły przeciwciała. Nie wszędzie jednak bycie ozdrowieńcem stwarza podróżującemu taką możliwość. Z jakimi przeszkodami muszą się liczyć osoby planujące zagraniczne wyjazdy?

Kwarantanna – może być obowiązkowa zarówno przed wyjazdem na wakacje, jak i zaraz po wyjeździe, obowiązywać turystów przybywających z innych państw lub tych, którzy nie są całkowicie zaszczepieni. Planując wakacje za granicą, warto dowiedzieć się o szczegółowych wytycznych obowiązujących w danym kraju. Nie chcemy przecież, aby izolacja potrwała dłużej niż planowany odpoczynek.

Reżim sanitarny – choć jest on obecny również w Polsce, to nie jest on tak rygorystyczny jak w niektórych państwach. Nie umila to w żaden sposób urlopu, a przestrzeganie zasad jest konieczne – w przeciwnym razie turysta może zostać ukarany wysokim mandatem.

Testy – jeżeli turyści są niezaszczepieni, mogą przedstawić test, który został wykonany na krótko przed wyjazdem. Oznacza to, że nie tylko osoby zaszczepione mogą wyjechać za granicę, ale wiąże się to też z dodatkowymi minusami – za taki test trzeba zapłacić z własnej kieszeni oraz powtórzyć go po przybyciu z powrotem do rodzimego kraju . A co, jeśli test okaże się pozytywny? Nici z wypoczynku lub kwarantanna po powrocie.

Trzeba też mieć na uwadze wciąż zmieniające się przepisy i obostrzenia na całym świecie oraz nieco mroczniejszy scenariusz – zaostrzenie sytuacji pandemicznej, co może spowodować chociażby przedłużenie kwarantanny czy zamknięcie granic.

podróż na granicę

Wakacje bez testu w Polsce – spędźcie cudowny urlop w Herbals Glamping!

Brak kwarantanny i niewymagane testy? Tak, to możliwe – planując urlop nad polskim morzem, w domkach na drzewach Herbals Glamping nie będziecie zapytani ani o wynik testu, ani o odbycie kwarantanny. Poza tym domki są od siebie oddalone, więc nie musicie się obawiać kontaktu z innymi gośćmi – cieszycie się własnym towarzystwem w przytulnym wnętrzu i łapiecie każdą chwilę pobytu! Pod same drzwi domku dostarczamy Wam również śniadania i obiadokolacje, więc tutaj również nie musicie się martwić o styczność z innymi gośćmi, jak ma to miejsce chociażby na stołówkach hotelowych czy w przypadku samodzielnego przygotowywania posiłków, dzieląc kuchnię z innymi osobami.

Domek przy jeziorze Jamno w Mielnie

Spędzając urlop w Herbals Glamping przekonacie się też, że wcale nie trzeba wyruszać za granicę, by móc podziwiać malownicze widoki – tutaj piękno Morza Bałtyckiego przenika się z urokiem Jeziora, co zachęca do długich spacerów linią brzegową, a także do “zakosztowania” sportów wodnych.

Bilard, piłkarzyki, pływająca sauna, a może rozgrywka tenisa? Takie atrakcje również zapewniamy przybyłym gościom, by dostarczyć im nieco rozrywki podczas pobytu. Najmłodsi z kolei mogą swoją energię spożytkować w kolorowej sali zabaw, na placu zabaw, czy zjeżdżając na tyrolce w naszym mini parku linowym.

Plac zabaw dla dzieci

Czas pandemii przyzwyczaił nas do częstych zmian związanych z reżimem sanitarnym. Zasady te są najbardziej zauważalne w przypadku wyjazdów za granicę, gdzie wykonanie testu u osób niezaszczepionych jest koniecznością. Urlop w kraju również wiąże się z przestrzeganiem obostrzeń przez hotele, ale daje większy komfort związany z organizacją podróży i powrotem z niej. W Polsce nie brakuje uroczych, kameralnych miejscowości, takich jak Mielno z licznymi atrakcjami turystycznymi i oczywiście – domkami na drzewach Herbals Glamping!