domek oregano

Koronawirus a wakacje nad morzem – wybierz Herbals&SPA!

Epidemia koronawirusa i związane z nią zamknięcie granic pokrzyżowało wiele planów urlopowych. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować z wyjazdu – oczywiście pod warunkiem, że przestrzegamy wszystkich niezbędnych zaleceń higienicznych. Jeśli z powodu koronawirusa Twoje zagraniczne wakacje zostały odwołane, nadal możesz je spędzić w pięknych okolicznościach przyrody – nad polskim morzem w Mielnie. Zapraszamy do Herbals&SPA!

Czy urlop nad morzem w Herbals&SPA jest bezpieczny? 

W chwili pisania tego tekstu ani w Mielnie, ani w promieniu 100 km nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Ponadto wprowadziliśmy jeszcze ściślejsze reguły sanitarne w ośrodku. Zarówno domki, jak i części wspólne, są dodatkowo dezynfekowane i ozonowane, co eliminuje wszelkie zagrożenie wirusem. Dotyczy to zarówno pomieszczeń, jak i sprzętu czy akcesoriów, np. pościeli czy naczyń. Nasz personel został dokładnie przeszkolony, jak dokładnie czyścić wszelkie powierzchnie. Ponadto ustawiliśmy specjalne dozowniki z płynem dezynfekującym, aby nasi goście na każdym kroku mogli zadbać o swoją higienę. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych hoteli nasze domki są od siebie oddalone o kilka metrów, w związku z czym nie ma problemu w przebywaniu tylko we własnym gronie. Sam teren jest poza tym odgrodzony od głównych dróg Mielna, dzięki czemu nie ma ryzyka, że dostaną się tu osoby z zewnątrz. W Herbals&SPA masz pewność, że jesteś bezpieczny i nikt nie zakłóci Twojego urlopu w czasie koronawirusa. Do zakażeń chorobą COVID-19 najczęściej dochodzi w miastach, w dużych skupiskach ludzi, dlatego obecnie o Mielnie nie dochodzi do ryzykownych zdarzeń.

Posiłki z restauracji a koronawirus

Zasady wprowadzone przez władze państwowe wykluczają stacjonarną działalność restauracji, jednak w Herbals&SPA posiłki są dostarczane wprost pod drzwi Twojego domku. W związku z tym możesz nadal cieszyć się urlopem i nie martwisz się o to, że nie możesz udać się do restauracji. Oferujemy posiłki na wynos, dzięki czemu nie ma obaw o smaczne i regionalne jedzenie z naszej restauracji. Twój urlop w czasie koronawirusa wcale nie musi być pozbawiony atrakcji czy podstawowych wygód. Nadal otwarte dla naszych gości są boiska i miejsca do rekreacji, o których czystość dbamy jak zawsze. Dotyczy to również sauny. Nie zapominamy również o przepięknym widoku na malownicze jezioro Jamno.

Jak zrezygnować z wakacji zagranicznych z miejsca, w którym panuje koronawirus?

Jeśli obawiasz się, że rezygnacja z urlopu oznacza utratę środków, to jest dobra informacja na ten temat. Prawo jest po Twojej stronie! Zgodnie z punktem 4. artykułu 47 o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych czytamy, że:

Podróżny może odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych do miejsca docelowego. Podróżny może żądać wyłącznie zwrotu wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej, bez odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie.

Powołując się na ten przepis, możesz w całości uzyskać zwrot poniesionych kosztów wakacji i wybrać zupełnie inne miejsce, z dala od ognisk koronawirusa. W końcu wybuch pandemii np. we Włoszech ma znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej. W praktyce uniemożliwia wyjazd, choćby ze względu na zamknięte częściowo granic państw. 

Pamiętaj jednak, aby dbać o siebie i swoich bliskich. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia lub kogoś ze swojej rodziny czy grona przyjaciół, nie wahaj się i skontaktuj z najbliższą stacją epidemiologiczno-sanitarną. W razie potrzeby w Herbals&SPA oferujemy podstawowe środki higieniczne oraz termometr, gdyby zaistniała taka potrzeba.